بورس

بهمن دیزل و بهمن موتور دو شرکت یکه‌تاز گروه بهمن

بهمن دیزل و بهمن موتور دو شرکت یکه‌تاز گروه بهمن

بورس نیوز:

گروه بهمن در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود در این دوره را برابر با ۱۴ هزار و ۱۸۴ میلیارد تومان به ثبت رساند، سرمایه‌گذاری انجام‌شده از سوی “خبهمن” در بهمن‌ماه مربوط به شرکت‌های فعال در بازار سرمایه و شرکت‌های خارج از بورس بود.

نوشته های مشابه

بهمن دیزل و بهمن موتور دو شرکت یکه‌تاز گروه بهمن

گروه بهمن بیشترین سرمایه‌گذاری خود را در شرکت‌هایی انجام داد که در خارج از بازار سرمایه حضور داشتند، میزان سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها برابر با ۹ هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری که “خبهمن” در پرتفوی بورسی خود به ثبت رساند برابر با مبلغ ۴ هزار و ۳۶۴ میلیارد تومان بود.

ارزش بازار پرتفوی شرکت‌های بورسی “خبهمن”

گروه بهمن در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن‌ماه سال جاری در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های خود را بالغ‌بر ۱۳ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان به ثبت رساند که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۲۱۶ درصدی را به همراه داشت، لازم به ذکر است که ارزش بازار “خبهمن” در بهمن‌ماه سال گذشته ۸ هزار و ۹۷ میلیارد تومان بود که اکنون با افزایش ۷۱ درصدی همراه است.

ارزش بازار پرتفوی بورسی گروه بهمن در این دوره یک‌ماهه از مبلغ ۱۶ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان به مبلغ ۱۳ هزار ۸۱۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به ارزش بازار ماه گذشته کاهش را به دنبال داشت.

بهمن دیزل و بهمن موتور دو شرکت یکه‌تاز گروه بهمن

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی “خبهمن” مربوط به بخش «سرمایه‌گذاری‌ها» ۲ هزار و ۹۶ میلیارد تومان بود و برای پنجمین ماه متوالی تغییری را به همراه نداشت، پس‌ازآن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به بخش «خودرو و ساخت قطعات» با یک هزار و ۸۰۴ میلیارد تومان بود.

بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختصاص شرکت «بهمن دیزل» با ۸ هزار و ۳۴۲ میلیارد تومان بود که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در این شرکت ۴۴۰ درصد افزایش پیدا کرد، همچنین «سرمایه‌گذاری بهمن» نیز با یک هزار و ۸۵۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را پس از بهمن دیزل به خود اختصاص داده بود.

همان‌طور که گفته شد، بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “خبهمن” در بهمن‌ماه مربوط به شرکت‌های غیر بورسی بود، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری در شرکت بهمن موتور با ۳ هزار و ۹۰۴ میلیارد تومان به ثبت رسید. پس‌ازآن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به شرکت «کیا مهستان» با ۳ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان بود.

“خبهمن” با سرمایه ثبت‌شده ۱۳ هزار و ۴۶۴ میلیارد تومان در بهمن‌ماه ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق شده نزدیک به ۱۵۸ میلیارد تومان درآمد داشت؛ همچنین از سود سهام واگذار شده، مبلغ ۳ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال سود کسب کرد.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا