بورس

رشد بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “تیپیکو” در بازار سرمایه

افزایس سرمایه گذاری ۱۲ درصدی تیپیکو+بورس نیوز

بورس نیوز:

سرمایه‌گذاری دارویی تأمین در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال ۱۴۰۱ مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود را طی دوره یک‌ماهه برابر با مبلغ یک هزار و ۵۰۲ میلیارد تومان ارائه کرد، بهای تمام‌شده “تیپیکو” سرمایه‌گذاری از مجموع سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «بورسی» و «غیر بورسی» تشکیل‌شده بود.

مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های “تیپیکو” طی دوره یک‌ماهه نسبت به دوره مشابه سال گذشته نزدیک به ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری که “تیپیکو” انجام داد مربوط به شرکت‌های «بورسی» بود.

لازم به ذکر است که بخش «مواد و محصولات دارویی» بیشترین سهم از سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داد و این مبلغ سرمایه‌گذاری بالغ‌بر یک هزار ۲۱۶ میلیارد تومان بود و ارزش بازار این بخش برابر با ۲۱ هزار و ۲۳۷ میلیارد تومان به ثبت رسید.

همان‌طور که گفته شد بیشترین میزان بهای تمام‌شده “تیپیکو” طی این دوره ماهانه مربوط به بخش سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «بورسی» است، مجموع بهای تمام‌شده در این بخش برابر با یک هزار و ۲۸۹ میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته ۷ درصد افزایش پیدا کرد.

ارزش بازار پرتفوی شرکت‌های بورسی “تیپیکو”

افزایس سرمایه گذاری ۱۲ درصدی تیپیکو+بورس نیوز

سرمایه‌گذاری دارویی تأمین طی عملکرد ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های خود را بالغ‌بر ۲۳ هزار میلیارد تومان شناسایی کرد که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۱۶۸۳ درصدی را به همراه داشت.

بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختصاص شرکت «هلدینگ داروپخش» با ۸ هزار و ۵۹۸ میلیارد تومان و شرکت «داروسازی دانا» با ۲ هزار و ۶۴۷ میلیارد تومان بود.

“تیپیکو” با سرمایه ثبت‌شده یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی طی عملکرد ۴ ماهه، طی سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی کسب نکرد، همچنین سهام تحصیل شده این شرکت برابر با ۸۶ میلیارد تومان اعلام کرد.

“تیپیکو” در مردادماه سال جاری بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود در شرکت‌های «غیر بورسی» را ۲۱۳ میلیارد تومان به ثبت رساند، بیشترین سرمایه‌گذاری در این بخش مربوط به شرکت «تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو» با ۸۱ میلیارد تومان بود.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا