بورس

برگزاری موفق کارگاه ارتقای سطح سواد مالی

برگزاری موفق کارگاه ارتقای سطح سواد مالی

به گزارش بورس نیوز، سواد مالی ترکیبی از آگاهی، دانش، مهارت، نگرش و رفتار‌های ضروری و لازم برای تصمیم گیری‌های مالی است که در سال‌های اخیر نقش و اهمیت آن بیش از گذشته بر همگان آشکار شده است ودر این زمینه برنامه‌ها و همایش‌های متعددی در کشور برگزار میگردد. سواد مالی با استفاده از آموزش مدیریت و پس‌انداز پول افراد را به سلاحی مجهز می‌کند که به کمک آن می‌توانند درست‌ترین تصمیم را برای سرمایه‌های خود بگیرند. از آنجا که این دانش، در زمره سواد‌های دوازده گانه سازمان ملل نیز قرار گرفته است، جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد خانواده‌ها دارد و تسلط بر آن، نقش مهمی در رفاه خانواده بازی می‌کند.
در شرایط فعلی اقتصاد مساله بسیار مهمی است که خانواده‌ها باید با آن آشنا شوند. در گذشته مساله بورس، ارز، تورم و… به اقتصاد خانواده مرتبط نبوده، اما اکنون بسیار مهم است. اگر در جامعه سواد مالی وجود نداشته باشد خانواده دچار مشکل می‌شود یعنی محیط اقتصادی کنونی، رواج سواد مالی را آشکار کرده است. هرچه سطح سوادمالی افراد یک جامعه بیشتر باشد، رونق مبادلات مالی و سطح رفاه افراد آن جامعه نیز بیشترمی‌شود.
در این راستا مرکز آموزش و همایش بورس نیوز با حمایت شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس و همکاری پژوهشسرای جابرین حیان کارگاه ” سواد مالی والدین “را در تاریخ ۸ شهریور برگزار نمود.

این کارگاه با حضور اساتید حوزه سواد مالی و برخی از مسئولین آموزش و پرورش منطقه ۲ در سالن همایش پژوهشکده جابرابن حیان برگزار شد. امید است چنین برنامه‌هایی نوید بخش آینده‌ای روشن برای سواد مالی خانواده‌ها باشد.

در حاشیه این کارگاه قاسم فهیمی، معاون متوسطه منطقه ۲ آموزش و پرورش به بورس نیوز گفت: از جمله ساحت‌هایی که در آموزش و پرورش در نظر داریم همین سواد اقتصادی دانش آموزان و تغییر معیشت به فرهنگ اسلامی است و به عنوان متولی آموزش متوسطه منطقه ۲ از این رویداد‌ها که باعث حرکت دانش آموزان و خانواده‌ها در این مسیر می‌شود، استقبال می‌کنیم.


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا