بورس

افت درآمد ماهانه “فملی”

درآمد ماهانه فملی به خوردگی رسید+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت ملی صنایع مس ایران در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال ۱۴۰۱ درآمدی که از فروش محصولات شناسایی کرد برابر با مبلغ ۴ هزار و ۶۶۵ میلیارد تومان بود و طی ۵ ماه گذشته درآمدی که به ثبت رساند بالغ‌ بر ۳۲ هزار و ۸۸۴ میلیارد تومان بود.

درآمد ماهانه فملی به خوردگی رسید+بورس نیوز

درآمد ماهانه “فملی” در مردادماه از فروش محصولات تولیدی در بازار‌های داخلی و خارجی شناسایی شد، بیشترین میزان درآمدی که “فملی” در مردادماه از خود بر جای گذاشت مربوط به فروش محصولات در بازار داخلی با مبلغ ۳ هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان بود که ۶۷ درصد از کل درآمد‌های این شرکت را در اختیار داشت و درآمدی که از فروش در بازار خارج کشور کسب کرد بالغ‌بر یک هزار و ۵۲۹ میلیارد تومان بود.

درآمد ماهانه “فملی” تا مردادماه ۱۴۰۱

درآمدی که شرکت ملی صنایع مس ایران در نماد “فملی” در مردادماه از فروش محصولات به دست آورد نسبت به ماه گذشته ۲۳ درصد کاهش درآمد را به همراه داشت و همچنین درآمد ماهانه به‌دست‌آمده مردادماه سال جاری این شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۸ درصد اُفت پیدا کرد و لازم به ذکر است که درآمد‌های داخلی این شرکت فلزی نسبت به ماه گذشته ۳۶ درصد کاهش یافت.

بیشترین درآمدی که از فروش محصولات در ۲ بازار داخلی و صادراتی اعلام شد مربوط به فروش «کاتد» بود که مجموع فروش ماهانه این محصول ۲ هزار و ۵۸۹ میلیارد تومان شناسایی شد، فروش محصول «کاتد» در این ماه ۵۶ درصد درآمد را در برگرفته است، درآمد تجمیعی این محصول (بازار داخلی) طی ۵ سپری‌شده از ابتدای سال مالی ۱۷ هزار و ۶۴۵ میلیارد تومان شناسایی شد.

درآمد ماهانه فملی به خوردگی رسید+بورس نیوز

همان‌طور که گفته شد درآمدزا ترین محصول “فملی” را کاتد به خود اختصاص داده، نرخ فروش این محصول در بازار داخل کشور طی این ماه برابر با ۲۵۳ میلیون تومان در ازای هر تن بود و در بازار صادراتی نیز ۲۶۷ میلیون تومان نرخ فروش این محصول را شناسایی کرد، نرخ فروش این محصول در بازار داخل کشور با کاهش ۹ درصدی روبه‌رو بود.

فروش محصولات “فملی” در مردادماه

“فملی” در مردادماه ۶۸ هزار و ۱۷۵ تن از محصولات خود را به فروش رساند که نسبت به ماه گذشته با کاهش فروش ۳۸ درصدی روبه‌رو بود، بیشترین مقدار فروش محصول در بازار داخلی مربوط به «اسید سولفوریک» با ۳۸ هزار و ۴۵۸ تن بود و در بازار خارجی نیز محصول «کاتد» با ۵ هزار و ۳۴۵ تن به فروش رسید.

فروش تجمیعی محصولات صنایع ملی مس ایران طی ۵ ماه گذشته برابر با ۹۰۲ هزار و ۳۵۰ تن اعلام شد که نسبت به دوره مشابه در سال مالی گذشته ۶۳ هزار و ۸۱۶ تن (۷ درصد) کاهش فروش را تجربه کرد.

 

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا