بورس

فراهم کردن بستر آگاه سازی والدین با سمینار‌های سواد مالی

فراهم کردن بستر آگاه سازی والدین با سمینار‌های سواد مالی

الهام کرجانی، مدیر پژوهش‌سرای جابرابن حیان در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص سواد مالی ویژه والدین عنوان کرد: کارگاه کاربردی سواد مالی ویژه والدین که امروز برگزار شد، درباره سواد مالی ویژه والدین با هدف آگاه سازی والدین درباره سواد مالی بود. امیدواریم در ادامه این سمینار سواد مالی را با دانش آموزان و آموزگاران ادامه دهیم.

وی درخصوص اقدامات آموزش و پروش برای برگزاری اینگونه همایش ها افزود: سعی خواهیم کرد با برگزاری سمینار‌های اولیه زمینه و بستر آگاه سازی والدین، خانواده‌ها و همکاران را در سطح منطقه فراهم کنیم. سپس این دوره‌ها را به صورت کارگاهی برای دانش آموزان منطقه برگزار می کنیم. پس از آن بسته‌های آموزشی برای دانش آموزان خواهیم داشت تا با سطوح سواد مالی آشنا شوند.

کرجانی درخصوص آموزش سواد مالی در کتاب‌ها بیان کرد: البته رویکرد‌های جدیدی بر آموزش و پرورش مترتب است. قرار است کتاب‌ها به لحاظ محتوایی تغییر کنند. قطعا سواد مالی یکی از این مباحث خواهد بود. باتوجه به سطوح سواد که از سوی یونسکو تعریف شده لازم است این مبحث وارد کتاب‌ها شود و بچه‌ها با آن آشنا شوند.

مدیر پژوهش سرای جابرابن حیان در پایان گفت: از شرکت توسعه و آموزش بورس در این باره تشکر می‌کنم و همکاری خود را با آموزش و پرورش ادامه دهند تا بتوانیم در این زمینه به موفقیت برسیم.

 

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا