بورس

خروج درآمد های”سبجنو” از حالت ثبات

بورس نیوز:

شرکت سیمان بجنورد در گزارش فعالیت ماهانه‌ای که در مردادماه سال جاری به ثبت رساند، مجموع درآمد عملیاتی خود را از فروش محصولات «انواع سیمان پاکتی، سیمان فله» به دست آورد که حاصل این فروش مبلغی بالغ‌بر ۵۰ میلیارد تومان بود، این شرکت سیمانی طی ۵ ماه ابتدایی سال جاری توانست به درآمد تجمیعی ۲۶۰ میلیارد تومان برساند.

سیمان بجنورد میزان درآمد ماهانه‌ای که در پنجمین ماه از سال جاری به دست آورد مربوط به فروش محصول در بازار داخلی و صادراتی بود، بیشترین حجم درآمدزایی در بخش داخل کشور بود که ۹۹ درصد از درآمد ماهانه مربوط به این حوزه بود و مابقی آن نیز متعلق به بازار خارج از کشور بود.

درآمد‌های سبجنو از حالت ثبات خارج شد+بورس نیوز

“سبجنو” میزان سرمایه ثبت‌شده طی این دوره را ۳۹ میلیارد تومان اعلام کرد و همچنین گفتنی است که سیمان بجنورد میزان درآمدی که در مردادماه به دست آورد ۲۱ درصد کمتر از میانگین ماهانه طی ۴ ماه گذشته بود.

درآمدهای عملیاتی سیمان بجنورد

شرکت سیمان بجنورد در پنجمین ماه از سال ۱۴۰۱ با کاهش درآمد ۱۶ درصدی نسبت به تیرماه مواجه شد و این کاهش برابر با مبلغ ۹ میلیارد تومان بود، این شرکت سیمانی برای دومین‌ماه متوالی است که کاهش درآمد را تجربه می‌کند و گفتنی است که طی سال مالی جاری رکورد درآمدزایی طی سال اخیر را جابه‌جا کرده است.

درآمد‌های سبجنو از حالت ثبات خارج شد+بورس نیوز

پرفروش‌ترین محصولی که “سبجنو” در مردادماه به فروش رساند متعلق به «سیمان پاکتی تیپ ۳۲۵-۱ (داخلی)» در بازار داخلی بود که از فروش آن نزدیک به ۱۸ میلیارد تومان درآمدزایی صورت گرفت، نرخ فروش این محصول ۶۰۴ هزارتومان در ازای هر تن بود که نسبت به ماه گذشته بدون تغییر بود.

فروش محصولات “سبجنو” در مردادماه سال جاری

سیمان بجنورد مقدار فروش محصولات در مردادماه سال جاری را ۸۴ هزار و ۵۲۱ تن اعلام کرد، طی ۵ ماه گذشته از ابتدای سال مالی این شرکت سیمانی به مقدار فروش ۴۷۶ هزار و ۲۸۳ تن رسید، مقدار فروش ماهانه سیمان بجنورد کاهش ۱۳ درصدی را نسبت به فروش ماه گذشته تجربه کرد و نسبت به سال مالی گذشته نیز ۱۸ درصد کاهش را به دنبال داشت.

درآمد‌های سبجنو از حالت ثبات خارج شد+بورس نیوز

«سیمان پاکتی تیپ ۳۲۵-۱ (داخلی)» در بازار داخل کشور عنوان بیشترین مقدار فروش را با عددی نزدیک به ۳۰ هزارتن به خود اختصاص داد، در بازار صادراتی نیز محصول سیمان پاکتی به فروش رسید و این در صورتی است که طی ماه گذشته فعالیتی در این بازار صورت نگرفته بود.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا