بورس

حفظ روند صعودی “خاور” در مردادماه

حفظ روند صعودی خاور در مردادماه+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت ایران‌خودرو دیزل در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری از فروش خودرو‌های سنگین خود به درآمد عملیاتی یک هزار و ۹۲۷ میلیارد تومانی رسید، مجموع درآمد تجمیعی این خودروساز دیزلی از فروش محصولات تولیدی طی ۵ ماه که از ابتدای سال مالی می‌گذرد مبلغی برابر با ۶ هزار و ۶۳۴ میلیارد تومان شناسایی کرد.

حفظ روند صعودی خاور در مردادماه+بورس نیوز

این خودروساز درآمدی که طی این دوره ماهانه از خود بر جای گذاشت مربوط به فروش محصولات در بازار داخل کشور بود و همچنین این درآمد ماهانه‌ای که در مردادماه به ثبت رسید ۶۴ درصد بالاتر از میانگین درآمد طی ۴ ماه اخیر بود، “خاور” سرمایه اعلام‌شده خود را طی این گزارش ماهانه ۳،۶۳۶ میلیارد تومان اعلام به ثبت رساند.

درآمد‌های عملیاتی “خاور” 

درآمد ماهانه‌ای که “خاور” در پنجمین ماه از فروش خودرو‌های سنگین خود به دست آورد در مقایسه با مردادماه سال گذشته توانست شاهد رشد ۲۱۹ درصدی (یک هزار و ۳۲۳ میلیارد تومان) باشد، درآمد تجمیعی که “خاور” طی این دوره ۵ ماهه به دست آورد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۶۵ درصد افزایش درآمد را به همراه داشت.

همان‌طور که نمودار فوق ملاحظه می‌کنید خاور توانسته روند رو به رشد خود را ادامه دهد، هرچند که در مردادماه حدود ۲۴ میلیارد تومان (یک درصد) افزایش درآمد را در پی داشت، این خودروساز عملکردی که تاکنون از خود بر جای گذاشت پیش بینی می‌شود که این روند صعودی خود را ادامه دهد.

حفظ روند صعودی خاور در مردادماه+بورس نیوز

با نگاهی به بخش درآمدی از سبد محصولات تولیدی این خودروساز می‌توان متوجه شد که بیشترین درآمدی که از خود بر جای گذاشته مربوط به فروش «کامیون سنگین» بوده که توانست با درآمدزایی یک هزار و ۶۳۳ میلیارد تومانی (۸۵ درصد از درآمد ماهانه) این جایگاه را به خود اختصاص دهد.

همچنین دیگر محصول درآمدزای “خاور” در اختیار «اتوبوس» است که توانست با درآمدزایی حدود ۱۳۵ میلیارد تومانی در جایگاه بعدی پس از کامیون سنگین قرار گیرد، از طرفی نرخ فروش این محصول حدوداً ۴ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان شناسایی شد.

محصول «کامیون سنگین» که در مردادماه عنوان درآمدزاترین محصول “خاور” را به خود اختصاص داده بود دربرگیرنده‌ی ۸۵ درصد از درآمد ماهانه این شرکت دیزلی بود، نرخ فروش این محصول در مردادماه یک میلیارد و ۸۵۸ میلیون تومان اعلام شد.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا