بورس

سرنوشت شوینده ها بعد از احیای برجام چگونه خواهد بود؟

سرنوشت شوینده ها بعد از احیای برجام

خوشبینی ها به توافق تقویت شده و با احیای برجام، صنایع بورسی هم تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

بختیار علم بیگی رئیس انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص تاثیر احیای برجام بر این صنعت بیان کرد: تاثیر احیای احتمالی برجام بر صنعت شوینده، بهداشتی و آرایشی مثبت خواهد بود. در صورت احیای برجام و تسهیل نقل و انتقال ارز، علاوه بر آن که شرکت‌های تولید کننده فرصتی برای افزایش صادرات خواهند داشت، با توجه به وابستگی صنعت به واردات برای تامین برخی مواد اولیه، خرید مستقیم مواد اولیه از تأمین‌کننده‌های اصلی هم امکان پذیر خواهد شد. در حال حاضر به سبب تحریم‌ها بابت انتقال ارز هزینه سنگینی به صادرکنندگان و واردکنندگان تحمیل می‌شود.

سرنوشت شوینده ها بعد از احیای برجام

سرنوشت شوینده‌ها بعد از احیای برجام

وی اضافه کرد: در نظر داشته باشید که صادرات صنعت شوینده بهداشتی و آرایشی تا قبل از تحریم‌ها سالانه حداقل ۲ میلیون یورو بود؛ ولی با توجه به مشکلات انتقال ارز، صادرات این صنعت به حدود ۴۰۰ هزار یورو رسیده است. احیای برجام فرصتی است برای آن که صادرات صنعت مجددا تقویت شده و درآمد‌های ارزی تولیدکنندگان افزایش یابد.

علم بیگی در خصوص وضعیت تکنولوژی در این صنعت اظهار کرد: صنعت تولید محصولات شوینده به لحاظ تکنولوژی جزو برترین‌های دنیا است و با توجه به قدمت ۸۰ ساله تولید محصولات شوینده در داخل کشور، به لحاظ تامین ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز این صنعت تقریباً به خودکفایی رسیدیم و احیای برجام بیشتر روی تامین مواد اولیه با کیفیت‌تر تاثیرگذار خواهد بود. اما در حوزه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی جوینت ونچر اتفاقات خوشایند را رقم خواهد زد.


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا