بورس

مردادماه، پایان بخش روند صعودی “سقاین”

مردادماه، پایان بخش روند صعودی سقاین+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت سیمان قاین در گزارش فعالیت ماهانه‌ای که در مردادماه سال جاری به ثبت رساند، مجموع درآمد عملیاتی خود را از فروش محصولات «سیمان (داخلی و صادراتی)» مبلغی بالغ‌بر ۳۲ میلیارد تومان شناسایی کرد، این شرکت سیمانی طی ۵ ماه ابتدایی سال جاری توانست به درآمد تجمیعی ۱۳۹ میلیارد تومان برسد.

مردادماه، پایان بخش روند صعودی سقاین+بورس نیوز

سیمان قاین میزان درآمد ماهانه‌ای که در پنجمین ماه از سال جاری به دست آورد مربوط به فروش محصول در بازار داخلی و صادراتی بود، بیشترین حجم درآمدزایی در بخش داخل کشور بود که ۸۱ درصد از درآمد ماهانه مربوط به این حوزه بود و مابقی آن نیز متعلق به بازار صادراتی بود.

“سقاین” میزان سرمایه ثبت‌شده طی این دوره را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد و همچنین گفتنی است که سیمان قاین میزان درآمدی که در مردادماه کسب کرد ۱۹ درصد بالاتر از میانگین ماهانه طی ۴ ماه گذشته بود.

درآمد‌های عملیاتی سیمان قاین 

شرکت سیمان قاین در پنجمین ماه از سال ۱۴۰۱ با کاهش درآمد ۱۵ درصدی نسبت به تیرماه مواجه شد و این کاهش برابر با مبلغ ۵ میلیارد تومان بود، این شرکت سیمانی پس از تجربه کردن روندی رو به رشد و پس از رکوردزنی میزان درآمد ماهانه طی سال مالی، کاهش درآمد را تجربه کرد.

مردادماه، پایان بخش روند صعودی سقاین+بورس نیوز

پرفروش‌ترین محصولی که “سقاین” در مردادماه به فروش رساند متعلق به سیمان داخلی در بازار داخلی بود که از فروش آن نزدیک به ۳۳ میلیارد تومان درآمدزایی صورت گرفت، نرخ فروش این محصول ۴۸۹ هزارتومان در ازای هر تن بود که نسبت به ماه گذشته تغییر نکرده است.

فروش محصولات “سقاین” در مردادماه سال جاری

سیمان قاین مقدار فروش محصولات در مردادماه سال جاری را ۶۶ هزار و ۵۵۱ تن اعلام کرد، طی ۵ ماه گذشته از ابتدای سال مالی این شرکت سیمانی به مقدار فروش ۲۸۶ هزار و ۶۹۶ تن رسید، مقدار فروش ماهانه سیمان قاین کاهش ۱۳ درصدی را نسبت به فروش ماه گذشته تجربه کرد و نسبت به سال مالی گذشته نیز ۱۴ درصد رشد را به دنبال داشت.

مردادماه، پایان بخش روند صعودی سقاین+بورس نیوز

سیمان در بازار داخل کشور عنوان بیشترین مقدار فروش را با ۵۴ هزارتن به خود اختصاص داد که در مقایسه با ماه گذشته کاهش ۱۳ درصدی را به همراه داشت، این کاهش مقدار فروش نزدیک به ۱۰ هزارتن بود.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا