بورس

کاهش ۲۷ میلیارد تومای سرمایه‌گذاری “سرچشمه”

کاهش ۲۷ میلیارد تومای سرمایه‌گذاری سرچشمه+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش شرکت‌های بورسی و غیربورسی را برابر با یک هزار و ۱۱۸ میلیارد تومان گزارش کرد.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های “سرچشمه” در شرکت‌های غیر بورسی با ۸۸۱ میلیارد تومان بود و ۲۳۶ میلیارد تومان آن نیز در پرتفوی بورسی سرمایه‌گذاری شد، مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “سرچشمه” در مردادماه کاهش ۲۷ میلیارد تومانی را نسبت به ماه گذشته تجربه کرد.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “سرچشمه” که مربوط به پرتفوی بورسی این شرکت است در مردادماه مربوط به بخش «فلزات اساسی» با ۲۱۳ میلیارد تومان بود و در بخش شرکت‌های غیربورسی نیز بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری به «سرمایه‌گذاری‌ها» با مبلغی نزدیک به ۴۷۵ میلیارد تومان اختصاص یافت.

کاهش ۲۷ میلیارد تومای سرمایه‌گذاری سرچشمه+بورس نیوز

بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری “سرچشمه” در مردادماه مربوط به بخش «فلزات اساسی» با رقمی بالغ‌بر ۲۸۰ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با ۵ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد.

در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی “سرچشمه” بیشترین بهای تمام‌شده متعلق به «ملی صنایع مس ایران» با ۱۳۷ میلیارد تومان بود که ارزش بازار آن در مردادماه بالغ‌بر ۲۰۵ میلیارد تومان اعلام شد که نسبت به ماه گذشته بدون تغییر باقی ماند و در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد کاهش را تجربه کرد.

همان‌طور که گفته شد بیشترین ارزش بازار “سرچشمه” نیز در اختیار «ملی صنایع مس ایران» با مبلغی بالغ‌بر ۲۰۵ میلیارد تومان بود و عمده‌ترین ارزش بازار را پس از “فملی”، «فولاد مبارکه اصفهان» در اختیار داشت که ارزش بازار سرمایه‌گذاری در این شرکت ۶۱ میلیارد تومان بود.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا