بورس

رشد ۳۸ درصدی مقدار فروش محصولات “خاور”

رشد ۳۸ درصدی مقدار فروش محصولات خاور+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت ایران خودرو دیزل در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به تیرماه ۱۴۰۱ مجموع درآمد عملیاتی طی دوره یک‌ماهه را برابر با یک هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان شناسایی کرد و طی ۴ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی نیز درآمد‌های تجمیعی این شرکت به ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان رسید.

از ابتدای سال مالی تاکنون ایران‌خودرو دیزل موفق به فروش یک هزار و ۸۰ دستگاه در بازار داخلی شد، طی ۴ ماه سپری‌شده از سال مالی نیز تعداد دستگاهی که فروش رفته برابر با ۲ هزار و ۷۲۹ دستگاه بود، این تعداد فروش از ابتدای سال مالی تاکنون با افزایش ۱۰۹ درصدی روبه‌رو بوده است.

رشد ۳۸ درصدی مقدار فروش محصولات خاور+بورس نیوز

«کامیون سنگین» در تیرماه عنوان پرفروش‌ترین محصول ایران خودرودیزل را به خود اختصاص داد، مقدار فروش این کامیون طی این دوره ماهانه ۸۷۳ دستگاه بود و درآمد حاصل از فروش آن نیز برابر با مبلغ یک هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان بود.

نرخ فروش محصول «کامیون سنگین» در ازای هر دستگاه به یک میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان رسید که در مقایسه با خردادماه ۷ درصد افزایش نرخ را به ثبت رساند.

رشد ۳۸ درصدی مقدار فروش محصولات خاور+بورس نیوز

پس از کامیون سنگین رتبه بعدی پرفروش‌ترین محصول “خاور” به «ون و پیکاپ» با ۲۰۳ دستگاه اختصاص یافت که نسبت به ماه گذشته با افزایش فروش ۸۳ درصدی (۹۲ دستگاه) روبه‌رو بود، نرخ فروش این محصول نیز ۹۵۰ میلیون تومان در تیرماه اعلام شد و درآمدی که از فروش این محصول به دست آمد برابر با مبلغ ۱۹۲ میلیارد تومان بود.

مقدار فروش ماهانه ایران حودرو دیزل در تیرماه با افزایش ۳۸ درصدی روبه‌رو بود و در تیرماه میزان درآمدی که از فروش محصولات تولیدی به ثبت رساند ۱۰۴ درصد بالاتر از میانگین درآمدی طی ۳ ماه گذشته بود.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا