بورس

“کشرق” نتوانست سقف درآمد خود را حفظ کند

بورس نیوز:

شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به تیرماه سال جاری مجموع درآمد‌های عملیاتی خود طی دوره یک‌ماهه را مبلغی نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان به ثبت رساند و میزان درآمد تجمیعی که این شرکت معدنی طی ۴ ماه نخست سال مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۱ از خود بر جای گذاشت نزدیک به ۵۹ میلیارد تومان بود.

درآمد ماهانه‌ای که “کشرق” در چهارمین ماه از سال جاری شناسایی کرد مربوط به بازار داخل کشور بود و در بازار صادراتی فعالیتی نداشت، محصولاتی که این شرکت از فروش آن‌ها درآمدزایی داشت شامل «زغال‌سنگ کک شو کیفی، زغال‌سنگ کک شو کیفی درجه‌یک» بود.

میزان درآمد شناسایی‌شده “کشرق”

میزان سرمایه ثبت‌شده “کشرق” تا پایان تیرماه برابر با ۸۴ میلیارد تومان اعلام شد، درآمد ماهانه حاصل‌شده از فروش محصولات نسبت به ماه گذشته ۲۲ درصد کاهش را به دنبال داشت و این کاهش درآمد نزدیک به ۴ میلیارد تومان بود، در تیرماه از فروش محصول «زغال سنگ کک شو کیفی درجه یک» درآمدزایی ۸ میلیارد تومانی داشت.

عمده‌ترین درآمد حاصل از فروش را این محصول به نام خود زد و همچنین دربرگیرنده‌ی ۵۸ درصد از فروش ماهانه این شرکت معدنی بود، نرخ فروش این محصول در پایان تیرماه برابر با ۳ میلیون و ۲۳۲ هزار تومان اعلام شد که در مقایسه با ماه گذشته ۶ درصد کاهش یافت.

مقدار فروش ماهانه “کشرق”

صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در تیرماه ۱۱ هزار و ۵۹۷ تن از محصولات خود را به فروش رساند که در مقایسه با ماه گذشته ۱۲ درصد کاهش فروش ماهانه داشت و مقدار فروش تجمیعی این شرکت طی ۴ ماه گذشته ۴۵ هزار و ۳۳۰ تن اعلام شد.

هما‌ن‌طور که در نمودار فوق ملاحظه می‌کنید مقدار فروش این شرکت پس از طی کردن روند صعودی و ثبت رکورد فروش در سال مالی جاری با کاهش مقدار فروش روبه‌رو شد،عمده‌ترین مقدار فروش “کشرق” متعلق به فروش محصول «زغال‌سنگ کک شو کیفی» با ۴ هزار و ۵۵۹ تن بود و از فروش این محصول نزدیک به ۶ میلیارد تومان درآمدزایی داشت.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا