بورس

روند نوسانی کسب درآمد ماهانه “جم”

روند نوسانی کسب درآمد ماهانه جم+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت پتروشیمی جم در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به تیرماه سال جاری مجموع درآمد‌های شناسایی‌شده خود طی این دوره یک‌ماهه را بالغ‌بر ۲ هزار و ۸۹۷ میلیارد تومان به ثبت رساند که این درآمد به‌دست‌آمده از فروش محصولات در ۲ بخش «فروش داخلی» و «فروش صادراتی» بود.

روند نوسانی کسب درآمد ماهانه جم+بورس نیوز

درآمد‌های حاصل‌شده این پتروشیمی از ابتدای سال مالی تا پایان تیرماه نیز نزدیک به ۱۳ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان بود و همچنین میزان سرمایه اعلام‌شده پتروشیمی جم برابر با یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود.

میزان درآمد‌ ماهانه پتروشیمی جم

درآمد ماهانه‌‎ای که شرکت “جم” در تیرماه سال ۱۴۰۱ از خود بر جای گذاشت با درآمدی که در خردادماه شناسایی شد کاهش ۲۴ درصدی را به ثبت رساند، همچنین میزان درآمدی که این پتروشیمی توانسته از ابتدای سال مالی تاکنون به ثبت برساند افزایش ۹ درصدی را مشاهده کرد.

شرکت پتروشیمی جم بیشترین درآمدی که از فروش محصولات تولیدی خود در تیرماه اعلام کرد مربوط به بازار داخلی با ۲ هزار و ۳۶۴ میلیارد تومان بود که طی این دوره یک‌ماهه دربرگیرنده‌ی ۸۲ درصد از درآمد ماهانه بود.

بیشترین درآمدی که در تیرماه از فروش محصولات شناسایی شد مربوط به محصول «اتیلن» در بازار داخلی بود که حدوداً ۶۰۵ میلیارد تومان درآمدزایی برای شرکت داشت، نرخ فروش این محصول در ازای هر تن تقریباً ۲۱ میلیون و ۴۰۷ هزارتومان گزارش شد.

روند نوسانی کسب درآمد ماهانه جم+بورس نیوز

میزان درآمدی که پتروشیمی جم از فروش محصولات در بازار صادراتی به دست آورد مبلغی بالغ‌بر ۵۳۲ میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته با کاهش ۶ هزار میلیارد تومانی همراه بود و این پتروشیمی شاهد اُفت ۴۳ درصدی میزان درآمد بود.

مقدار فروش محصول پتروشیمی جم در تیرماه سال ۱۴۰۱ برابر با ۱۱۹,۸۳۰ تن بود که این مقدار فروش در ۲ بازار داخلی و صادراتی بود، عمده‌ترین مقدار فروش این شرکت پتروشیمی در بازار داخلی با ۹۴،۸۴۴ تن بود که ۷۹ درصد از فروش محصولات را در اختیار داشت.

مقدار فروش ماهانه پتروشیمی جم در تیرماه سال ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته ۵۲ درصد کاهش یافت و همچنین لازم به ذکر است که مقدار فروش تجمیعی این پتروشیمی برابر با ۵۱۰ هزار ۱۹۰ تن اعلام شد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته تغییر خاصی را به دنبال نداشت.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا