ارز و سکه

بازگشت قیمت سکه به کانال 13 میلیون/ نزول قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان؛ بازار فروشنده شد- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: ارزش ریال در بازار داخلی با افزایش همراه شده و همین امر باعث ادامه سیر نزولی قیمت ارز و طلا و سکه در بازار شده است.

وی افزود: اوایل صبح امروز قیمت هر اونس طلا به 1786 دلار رسید که اتفاق مثبتی است؛ چون همزمان با کاهش قیمت ارز، قیمت جهانی طلا نیز با کاهش همراه شده است، در نتیجه قیمت طلا و سکه با کاهش شدید روبه رو شده است.

این فعال بازار طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت سکه طرح جدید امروز به کانال 13 میلیون تومان نزول پیدا کرده است،، گفت: سکه طرح جدید هم اکنون در بازار با قیمت 13 میلیون و 970 هزار تومان درحال داد و ستد است. قیمت سکه طرح قدیم نیز به 13 میلیون و 550 هزار تومان رسیده است.

کشتی آرای با تأکید براینکه قیمت سکه نسبت به روز شنبه با 700 هزار تومان و نسبت به روز پنج‌شنبه با 900 هزار تومان کاهش همراه شده است، افزود: نیم سکه در حال حاضر 7 میلیون و 900 هزار تومان، ربع سکه 4 میلیون و 900 هزار تومان و سکه یک گرمی نیز 2 میلیون و 950 هزار تومان قیمت خورده و معامله می شود.

هر مثقال طلای آبشده نیز تحت تاثیر کاهش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز هم اکنون 5 میلیون و 650 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار نیز یک میلیون و 750 هزار تومان است.

کشتی آرای ضمن اشاره به اینکه باتوجه به کاهش شدید تقاضا و عرضه زیاد، حباب سکه درحال کاهش است؛ گفت: هم اکنون حباب سکه با 250 تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته در محدوده یک میلیون و 150 هزار تومان است.

وی با تأکید براینکه اگر روند به همین شکل ادامه باشد شاهد قیمت های پایین‌تری در روزها و ساعات آینده خواهیم بود، تصریح کرد: اخبار برجامی هم چنان در حال کاهش است و به نظر می رسد امروز قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان برسد. در مجموع قیمت ها سیر نزولی پیدا کرده و فروشنده در بازار بیشتر از خریدار است.

 

انتهای پیام/


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا