بورس

پارس خودرو به زیان خالص ۳۳۸ میلیارد تومان رسید

پارس خودرو به زیان خالص ۳۳۸ میلیارد تومان رسید+بورس نیوز

بورس نیوز:

پارس‌خودرو در گزارش صورت مالی میاندوره‌ای ۳ ماهه منتهی به خردادماه سال جاری درآمد عملیاتی خود را ۴ هزار و ۴۵ میلیارد تومان به ثبت رساند، همچنین طی ۳ ماه ابتدایی سال مالی گذشته مجموع درآمد‌های عملیاتی این خودروساز برابر با یک هزار و ۴۷ میلیارد تومان به ثبت رساند و در حال حاضر افزایش ۲۸۶ درصدی درآمد عملیاتی را تجربه کرد.

پارس‌خودرو علی‌رغم آنکه با رشد چشم‌گیر درآمد‌ها طی این دوره مواجه بود اما؛ بهای تمام‌شده درآمد‌ها نیز با رشد ۲۵۲ درصدی به مبلغ ۴ هزار و ۳۰۶ میلیارد تومان رسید و در نهایت به سود ناخالص ۲۶۰ میلیارد تومانی رسید.

زیان عملیاتی که “خپارس” طی این دوره ۳ ماهه از خود بر جای گذاشت برابر با ۲۶۰ میلیارد تومان بود و این در صورتی است که در سال مالی گذشته این شرکت ۱۲۰ میلیارد تومان زیان عملیاتی به ثبت رسانده بود و هم‌اکنون با افزایش ۱۱۶ درصدی روبه‌رو بود.

پارس خودرو به زیان خالص ۳۳۸ میلیارد تومان رسید+بورس نیوز

“خپارس” در گزارش صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۳ ماهه منتهی به خردادماه سال جاری (حسابرسی نشده) میزان زیان خالص خود را ۳۳۸ میلیارد تومان به ثبت رساند و همچنین در ازای هر سهم ۳۰ ریال زیان خالص شناسایی کرد، این شرکت طی دوره مشابه سال گذشته به زیان خالص ۳۰۰ میلیارد تومانی رسیده بود، طی این دوره ۳ ماهه در سال جاری زیان خالص این خودروساز ۱۳ درصد افزایش پیداکرده است.

مجموع دارایی‌های “خپارس” تا پایان خردادماه سال جاری به ۱۴ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به سال مالی گذشته تغییری را به دنبال نداشت، بیشترین میزان دارایی متعلق به بخش «دارایی‌های غیر جاری» با ۱۰ هزار میلیارد تومان بود.

سرمایه اعلام‌شده از سوی “خپارس” ۱۱ هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان بود که نسبت به سال مالی گذشته با افزایش همراه نبود و تغییری را به دنبال نداشت، زیان انباشته این شرکت در پایان دوره ۳ ماهه نیز برابر با ۸ هزار و ۷۱۹ میلیون تومان شناسایی شد.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا