خودرو

گزارش: BYD به زودی ممکن است تولید ماهانه خود را به 300 هزار خودرو افزایش دهد

گروه بین الملل: تولیدکننده خودروهای برقی پلاگین چینی BYD در حال افزایش تولید با نرخ بسیار بالایی است، اما ممکن است این تعداد به زودی بیشتر شود.

به گزارش خبرخودرو، در ماه ژوئن، این شرکت در چین فروخت یا تقریباً 134 هزار دستگاه خودروی پلاگین صادر کرد که بیش از سه برابر بیشتر از یک سال گذشته و تقریباً 20 هزار دستگاه بیشتر از ماه می است. رئیس این شرکت وانگ چوانفو خاطرنشان کرد که برقی شدن صنعت خودرو سریعتر از آنچه قبلاً پیش بینی می شد در حال پیشرفت است.

رسانه های چینی گزارش می دهند که BYD به زودی ممکن است 300 هزار خودروی پلاگین در ماه تولید کند. در حال حاضر، BYD دارای شش کارخانه تولیدی در چین است، از جمله سایت هایی در شنژن، شیان، چانگشا، چانگژو، فوژو و هفی.

کارخانه هفی یک کارخانه جدید است که تولید آن از اواخر خرداد آغاز شده است، بنابراین توسعه مستقیم ظرفیت تولید خواهد بود. کارخانه چانگشا برای دو ماه در سال جاری متوقف شده است، اما در اوایل ژوئن تولید عادی خود را از سر گرفت.

ما نمی دانیم که گزارش های رسانه های چینی چقدر دقیق هستند، اما به طور کلی، به نظر می رسد که BYD سرمایه گذاری های جدی در کارخانه ها انجام می دهد و دیر یا زود باید به تعداد تولید بسیار بالاتری برسد.

نکته مهم این است که در آینده نزدیک، BYD ممکن است به طور بالقوه بتواند سالانه چند میلیون خودرو برقی پلاگین تولید کند.


منبع:

خبرخودرو

پنجشنبه 30 تیر 1401 ساعت 10:46