خودرو

ویدیویی از عملکرد مرسدس-آ ام جی وان بلیتز هاکنهایمرینگ

گروه بین الملل: به لطف این ویدیوی جدید، شاهد عملکرد مرسدس آ ام جی وان در هاکنهایمرینگ هستیم.

به گزارش خبرخودرو، مرسدس-آ ام جی وان یکی از جاه طلبانه ترین پروژه های خودروهای جاده ای است که تاکنون به تولید رسیده است. این ابرخودروی هیبریدی از فناوری ارتقا یافته تیم مرسدس-آ ام جی F1 برای تولید خودروی F1 استفاده می کند. مرسدس-آ ام جی وان نه تنها قوای محرکه خود را با یک خودروی مرسدس-ای ام جی F1 به اشتراک می گذارد، بلکه عملکرد قابل توجهی دارد.

اولین بار در سال 2017 مرسدس آ ام جی وان را دیدیم، زمانی که مرسدس آ ام جی تولید محدودی از هایپرکارها را اعلام کرد که از پیشرانه های برگرفته از F1 استفاده می کنند. دشواری های تبدیل یک موتور F1 مسابقه ای به یک پیشرانه مناسب برای استفاده در جاده ها کار آسانی نبود. سالها مهندسی و توسعه طول کشید تا یک پیشرانه مناسب تولید شود که عملکرد چشمگیری داشته باشد و در عین حال مطابق با مقررات آلایندگی باشد.

موتور مرسدس آ ام جی وان در همان کارخانه موتور آ ام جی وان در کارخانه بریکس ورث ساخته خواهد شد که موتورهای مورد استفاده در F1 را تولید می کند. خروجی ترکیبی این هایپرکار هیبریدی 1049 اسب بخار (782 کیلووات) است. مرسدس آ ام جی اظهار می کند که به دلیل پیچیدگی پیشرانه نمی توانند رقم نهایی گشتاور را ارائه دهند.

این موتور همچنین دارای یک موتور MGU-K است که یک موتور الکتریکی متصل به V6 است، این واحد خاص 163 اسب بخار (121 کیلووات) قدرت تولید می کند. بر خلاف خودروهای F1، مرسدس آ ام جی وان از یک موتور الکتریکی نصب شده در هر چرخ جلو برای خروجی ترکیبی 326 اسب بخار (243 کیلووات) استفاده می کند.


منبع:

خبرخودرو

پنجشنبه 30 تیر 1401 ساعت 10:46