خودرو

افزایش تولید تسلا در تگزاس

کارخانه تگزاس تسلا که کندترین خط تولید این شرکت بوده، تیراژ خود را افزایش داد. در حالی که کارخانه برلین ماه گذشته به نقطه عطف تولید هزار دستگاه کراس‌اوور الکتریکی مدل Y در هفته رسید، این اتفاق هنوز در کارخانه آستین تگزاس رخ نداده است. گیگا تگزاس تنها کارخانه تسلا در حال حاضر است که مدل Y را با بسته‌های باتری ساختاری و سلول‌‌های استوانه‌‌ای ۴۶۸۰ می‌‌سازد.

طبق آنچه یک ویدئوی پهپادی نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد اوضاع در کارخانه آستین در حال بهبود است. تخمین زده می‌شود که روزانه بیش از ۱۰۰ دستگاه مدل Y از طریق کامیون‌های حمل‌‌نقل کارخانه را ترک می‌کنند و به نظر می‌رسد تولید بیش از این میزان باشد.

 تولید در حال حاضر احتمالاً ۱۵۰ دستگاه در روز است. اگر تخمین درست باشد، به این معنی است که کارخانه به تولید هزار دستگاه مدل Y در هفته نزدیک می‌شود.

آوریل امسال بود که کارخانه تگزاس رسما افتتاح شد. هزاران نفر از طرفداران تسلا برای افتتاحیه رسمی به کارخانه جدید این خودروساز در آستین تگزاس هجوم آوردند. این کارخانه ۱/ ۱میلیارددلاری به طور قابل توجهی تولید خودروهای الکتریکی را توسعه می‌دهد و به عنوان سکوی پرتابی برای محصولات آینده مانند پیکاپ Cybertruck خواهد کرد. ایلان ماسک در ژانویه گفت انتظار دارد کارخانه تگزاس مدل Cybertruck را در سال ۲۰۲۳ تولید کند که حدود دو سال از برنامه اولیه خود عقب‌تر است.

به گفته تحلیلگران، حتی با توجه به تمرکز کارخانه جدید بر پرفروش ترین کراس‌اوور تسلا، مدل Y، انتظار می‌رود تولید سالانه جهانی این شرکت از حدود ۱میلیون خودرو در سال گذشته به حدود ۲میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد. تسلا اکنون دارای چهار کارخانه تولید خودرو است.


منبع:

دنیای اقتصاد

پنجشنبه 30 تیر 1401 ساعت 00:11