خودرو

تعدیل نیرو در شرکت خودروسازی ریویان

گروه بین الملل: علی‌ رغم انتقاد مطبوعات و مشتریان از روند آهسته تحویل خودرو و مهلت‌ های از دست رفته، زمزمه‌ هایی مبنی بر تعدیل نیرو در شرکت ریویان وجود دارد.

به گزارش خبرخودرو، ظاهرا ریویان قصد دارد به زودی اخراج کارکنان خود را اعلام کند. این تعدیل نیرو می تواند 5 درصد از نیروی کار ریویان را تحت تأثیر قرار دهد، اما مشاغل غیر تولیدی را هدف قرار خواهد داد و مشاغلی را که ممکن است اضافی باشند حذف می ‌کنند. این اعلامیه هنوز عملی نشده است، اما ممکن است در هفته های آینده، یعنی در اوایل ماه اوت، منتشر شود. با داشتن حدود 14 هزار نفر کارمند جهانی، کاهش 5 درصدی نیروی کار منجر به حذف صدها شغل می شود.

ریویان هنوز هیچ خودروی شاسی بلند R1S را به کسی که کارمند ریویان نباشد تحویل نداده است و دارندگان رزرو کامیون R1T کانادایی با وعده ‌های تحویلی که دوباره به عقب رانده شده‌ اند عصبانی شده ‌اند. همچنین، ریویان آشکارا اعلام کرده است که می‌خواهد وارد بخش ‌های دیگر بازار خودرو نیز بشود.

مشخص نیست که آیا این اخراج ها بر توسعه خودروهای آینده ریویان یا تحویل ریویان R1T یا R1S تأثیر می گذارد یا خیر. ریویان از دادن اطلاعات رسانه ها در مورد صحت ادعاهای اخراج خودداری کرده است. با این حال، ممکن است افراد زیادی به زودی در شرکت ریویان اخراج شوند و شغل خود را از دست بدهند.


منبع:

خبرخودرو

چهارشنبه 29 تیر 1401 ساعت 14:51