خودرو

نظر ایلان ماسک درباره زمان کاهش قیمت تسلا

گروه بین الملل: در طی سال گذشته، تسلا چندین بار قیمت خودروهای الکتریکی خود را افزایش داد.

به گزارش خبرخودرو، آخرین دور ازاین افزایش قیمت برای خودروهای تسلا در ماه ژوئن، تسلا مدل 3 سطح پایه را به 46 هزار و 990 دلار (به علاوه هزار و 450 دلار هزینه مقصد و هزینه سفارش) و تسلا مدلY را به قیمت 65 هزار و 990 دلار رساند.

البته دلایل اساسی برای این افزایش قیمت وجود داشت، مانند قطعات و مواد محدود و گران‌تر، تعطیلی کارخانه ها و همچنین تورم. مورد دیگر تقاضای بالا با زمان تحویل طولانی تا حدود یک سال بود. تسلا همچنین برای دستیابی به هدف سود بالای خود تلاش می کرد.

اخیرا از ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً در توییتر در مورد هرگونه برنامه ‌ای برای کاهش قیمت‌ ها پس از کرونا یا پس از حل مشکلات زنجیره تامین سؤال شد.

پاسخ او این بود: “اگر تورم کاهش یابد، می‌ توانیم قیمت خودرو را کاهش دهیم.”

البته تورم ممکن است برای چند سال نسبتاً بالا بماند، که متأسفانه به معنای عدم وجود قیمت مقرون به صرفه برای خودروهای تسلا در کوتاه مدت است. زمان تسلا مدل 3 با قیمت 35 هزار دلار گذشته است و به احتمال زیاد در آینده ای قابل پیش بینی به این قیمت باز نخواهد گشت.

عامل دیگری که ممکن است تسلا را متقاعد کند قیمت ها را کاهش دهد، ممکن است رقابت با خودروهای برقی مقرون به صرفه از تولیدکنندگان دیگر باشد.


منبع:

خبرخودرو

چهارشنبه 29 تیر 1401 ساعت 12:51