خودرو

میتسوبیشی تریتون برای مسابقات رالی آماده می شود

گروه بین الملل: میتسوبیشی سابقه درخشانی در مسابقات رالی دارد. حالا جدیدترین خودروی آن برای مسابقات خارج از جاده یک پیکاپ تریتون است که به طور ویژه برای این مسابقات آماده شده است.

به گزارش خبرخودرو، این کامیون در مسابقات رالی کراس کانتری آسیا 2022 که در ماه نوامبر آغاز می شود، شرکت خواهد کرد.

تریتون مسابقه ای در کلاس FIA گروپ T1برای نمونه اولیه خودروهای کراس کانتری قرار می گیرد. نسخه دو کابین از بازار تایلند برای شرکت در این مسابقات در نظر گرفته شده است. این خودرو سیستم تعلیق سفارشی برای قابلیت های آفرود را خواهد داشت. این ویژگی ها شامل یک دیفرانسیل لغزش محدود جلو و عقب و لاستیک هایی با قطر بزرگ است. این تیم برای کاپوت و درب ها، قطعات فیبر کربن سبک نصب می کند.

نیرو از یک موتور 4 سیلندر 2.4 لیتری توربودیزل با 178 اسب بخار (133 کیلووات) و 317 پوند فوت (430 نیوتن متر) گشتاور تامین می شود. موتور آب بندی قوی تری در برابر آب برای مقابله با عبور از رودخانه به دست می آورد. این نیرو از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی به سیستم سوپر سلکت 4WD-IIمیتسوبیشی منتقل می شود.

میتسوبیشی آزمایش دو روزه از این کامیون را در 27 و 28 ژوئن در تایلند انجام داد. این آزمایش ها بر ارزیابی قابلیت اطمینان و دوام شاسی و موتور متمرکز بود.

رالی کراس کانتری آسیا 2022 یک هفته طول می کشد و حدود 1056 مایل (1700 کیلومتر) از مراحل در شمال شرقی تایلند را طی می کند و در نزدیکی آنگکور وات در کامبوج به پایان می رسد.


منبع:

خبرخودرو

چهارشنبه 29 تیر 1401 ساعت 09:51