خودرو

شاهکار جدید تیونینگ منصوری برای دنیای فراری +تصاویر

به گزارش صنعت ماشین،

 حالا این شرکت نسخه اسپایدر F8XX را بر اساس F۸ تریبوتو اسپایدر عرضه کرده است. این تیونر خوشنام آلمانی، تنها با تعویض توربو چارجر و برنامه ریزی مجدد پیشرانه، قدرت این مدل را ۱۶۰ اسب بخار و ۲۱۰ نیوتن متر افزایش داده است که رقمی قابل توجه در دنیای فراری محسوب می شود. شاهکار جدید تیونینگ منصوری برای دنیای فراری +تصاویر

بر خلاف F8XX کوپه و رنگ سبز کاتانیای آن، F8XX تریبوتو اسپایدر با سبز مسابقه‌ای بریتیش منصوری رنگ ‌آمیزی شده است. نوارهای طلایی روی بدنه کوپه با نوارهای زرد مسابقه‌ای جایگزین شده‌اند. نشان بزرگ F8XX روی درها همراه با چرخ‌های ۲۱ و ۲۲ اینچی YT.5 در نسخه اسپایدر نیز حفظ شده است.

تمام قطعات اضافی کوپه در نسخه اسپایدر هم وجود دارند، از جمله استفاده از مقدار زیادی فیبرکربن در اسپلیتر جلو، دیفیوزرهای عقب، رکاب‌ها و دو بال L شکل که شبیه شاخک‌ حشرات هستند.

شاهکار جدید منصوری برای دنیای فراری

اما منصوری پا را از این فراتر گذاشته و کابینی برای F8XX طراحی کرده که با رنگ بدنه آن مطابقت دارد. بنابراین صندلی‌ها، فرمان، داشبورد و حتی کمربندها و تقریباً همه بخش‌های کابین با ترکیبی از سبز مسابقه‌ای بریتیش و زرد مسابقه‌ای رنگ‌آمیزی شده‌اند.

قدرت بیشتر برای اسپایدر F۸XX

منصوری همچنین یک توربوشارژر جدید به این مدل اضافه کرده که قدرت آن را از ۷۲۰ اسب ‌بخار و ۷۷۰ نیوتن متر به ۸۸۰ اسب بخار و ۹۸۰ نیوتن متر افزایش می‌دهد. منصوری هنوز قیمت F8XX اسپایدر را اعلام نکرده است، اما قطعاً این خودرو با نرخی گزاف به فروش خواهد رسید.

شاهکار جدید منصوری برای دنیای فراری

تیونر ایرانی‌الاصل آلمانی سال گذشته از محصول تیون شده خود یعنی منصوری F8XX رونمایی کرد. این خودرو در اصل یک فراری F8 تریبوتو بود که با رنگ سبز، جلوه‌ای متفاوت از سایر فراری‌های استاندارد پیدا کرده بود. همچنین منصوری به جای اسپویلر سنتی، دو بال L شکل جدا از هم را در قسمت عقب این خودرو نصب کرده بود. منصوری اسپلیتر جلو، دیفیوزرهای عقب و رکاب‌های جانبی این خودرو را نیز از جنس فیبرکربن ساخته است تا در وزن خودرو صرفه جویی کند. علاوه بر تغییرات ظاهری، منصوری F8XX قدرت بیشتری نیز تولید می‌کرد.


منبع:

صنعت ماشین

سه شنبه 28 تیر 1401 ساعت 20:16