خودرو

افزایش فروش خودروهای برقی تسلا در استرالیا

به گزارش صنعت ماشین،  رابین دنهولم در اجلاس انرژی پاک استرالیا در سیدنی گفت: اکنون بیش از 26 هزار و 500 خودرو تسلا در جاده‌های استرالیا داریم و شتاب آن وجود دارد. او گفت: من شخصا تعجب نمی‌کنم اگر این رقم را تا پایان سال دو برابر کنیم.

استرالیا حدود یک درصد از خودروهای برقی تسلا در جاده‌ها را تشکیل می‌دهد که در پایان سه ماهه اول سال 2022 به 2.5 میلیون دستگاه رسید. خودروهای برقی تنها دو درصد از فروش خودروهای جدید در استرالیا را تشکیل می‌دهند. دنهولم گفت: استرالیا از منظر انرژی در موقعیت بسیار منحصربه‌فردی قرار دارد، زیرا تعداد باتری‌های پاوروال‌های نصب‌شده در استرالیا بیشتر از خودروهای تسلا در جاده‌هاست.

به گفته دنهولم، بزرگ‌ترین مانع برای جذب سریع‌تر خودروهای برقی فقدان ایستگاه‌های شارژ سریع است. برای تسریع در راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ سریع، ترانسفورماتورها باید به شبکه اضافه شوند، روندی که به گفته او در استرالیا در مقایسه با بقیه منطقه بسیار کند بود.

بر اساس گزارش رویترز، دنهولم گفت: این شارژرها باید بدون تاخیر راه‌اندازی شوند و این قطعه گم شده برای پذیرش انبوه خودروهای برقی است.

او همچنین بر درخواست استرالیا برای انجام کارهای بیشتر برای ایجاد ظرفیت پالایش مواد باتری تاکید کرد. تسلا سه چهارم لیتیوم مورد نیاز خود را برای باتری‌های خود از استرالیا تامین می‌کند اما این کشور به سختی ظرفیت پالایشی برای مواد با ارزش بالاتری که به باتری‌ها وارد می‌شود، دارد.


منبع:

صنعت ماشین

سه شنبه 28 تیر 1401 ساعت 12:01