خودرو

آلمان: کاهش فروش خودروهای پلاگین در ژوئن 2022 ادامه دارد

گروه بین الملل: ثبت نام خودروهای سواری جدید در آلمان در ماه ژوئن با 18.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به تعداد 224 هزار و 558 دستگاه رسید که چهارمین کاهش متوالی است.

به گزارش خبرخودرو، ثبت نام های جدید طی نیمه اول سال با 11 درصد کاهش به یک میلیون و 237 هزار و 975 دستگاه رسید. وضعیت در بازار چالش برانگیز است و حتی خودروهای تمام الکتریکی هم اکنون تحت تأثیر قرار گرفته اند. می توان گفت تقریباً یک سال است که خودروهای هیبریدی پلاگین با مشکل مواجه بودند.

در ماه گذشته، حدود 58 هزار و 437 دستگاه خودروی برقی سواری جدید در آلمان ثبت شد که 10 درصد کمتر از یک سال قبل است. تنها مورد مثبت این است که نرخ کاهش کمتر از میانگین بازار است که امکان افزایش سهم بازار (به 26 درصد در ژوئن) را فراهم می کند.

در سال جاری تاکنون بیش از 300 هزار دستگاه خودروی سواری جدید در آلمان ثبت شده است که این رقم در 12 ماهه سال 2021 بیش از 681 هزار دستگاه بوده است.

کاهش 2 درصدی ثبت نام خودروهای برقی پلاگین جدید نسبت به سال گذشته نشان می دهد که محدودیت های عرضه مداوم، که با حمله روسیه به اوکراین و بحران اقتصادی تشدید شده است، بر این بخش تأثیر زیادی گذاشته است.

طبق آمارهای رسمی، چهار برند برتر از نظر ثبت نام خودروهای برقی پلاگین ثابت هستند: فولکس واگن، بی ام و، آئودی و مرسدس بنز. فولکس واگن در بین خودروهای تمام الکتریکی نیز رتبه اول را دارد.


منبع:

خبرخودرو

سه شنبه 28 تیر 1401 ساعت 15:51