خودرو

(تصاویر) اسپورتیج جدید کیا در کارخانه ژیلینا

شرکت خودروسازی کیا نخستین کارخانه اروپایی خود را در شهر ژیلینا، اسلواکی تاسیس کرد. کلنگ ساخت این کارخانه در سال ۲۰۰۴ به زمین زده شد و تولید انبوه خودرو در آن از ماه پایانی سال ۲۰۰۶ آغاز شد. کارخانه ژیلینا کیا با هزینه اولیه یک میلیارد یورو احداث شد.

به گزارش عصر ایران، این کارخانه در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرقی شهر براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی قرار دارد و فضایی به وسعت بیش از ۱۶۶ هکتار را پوشش می‌دهد. زیربنای واحد‌های تولیدی این کارخانه نیز ۵۶.۸ هکتار است.

موقعیت کارخانه ژیلینا قابل توجه است، زیرا دسترسی آسان شرکت کیا به بسیاری از شهر‌های بزرگ اروپایی، نیروی کار ماهر محلی، و تامین کنندگان با کیفیت بالا را فراهم می‌کند. حدود ۳۷۰۰ کارگر و بیش از ۵۳۰ ربات پیشرفته در این کارخانه مشغول به کار هستند.

کیا اسپورتیج یکی از خودرو‌های محبوب و پرفروش شرکت کیا محسوب می‌شود که جدیدترین نسل آن (نسل پنجم) در کارخانه ژیلینا تولید می‌شود.

پخش کننده ویدیو در حال بارگیری است.

کارخانه ژیلینا؛ تاسیساتی با امکانات پیشرفته

تاسیسات تولیدی پیشرفته ژیلینا کیا به پنج بخش مجزا تقسیم می‌شود که شامل پرس، بدنه، رنگ، پیشرانه و خط مونتاژ می‌شوند. هر یک از این بخش‌ها نقشی کلیدی در تولید کارآمد خودرو‌های جدید ایفا می‌کند. این مجموعه همچنین دارای یک خط بازرسی و محل آزمایش برای حصول اطمینان از تولید وسایل نقلیه مطابق با استاندارد‌های سختگیرانه اروپایی است.

یک مرکز آموزشی کارخانه ژیلینا این امکان را برای کارکنان فراهم می‌کند تا به طور مداوم با استاندارد‌های بالای مهارت و کار مشخص شده توسط شرکت کیا آشنا شوند. هر بخش از تاسیسات تولیدی ژیلینا با دقت نگهداری می‌شود تا از عملکرد درست و روان همه چیز و تولید خودرو‌هایی بی نقص اطمینان حاصل شود.

محصولات تولیدی در کارخانه ژیلینا کیا به بازار‌های مختلف که بیشتر آن‌ها اروپایی هستند، صادر می‌شوند.

ظرفیت تولید کارخانه ژیلینا حدود ۳۵۰ هزار خودرو و ۵۴۰ هزار پیشرانه در سال است. خط تولید انعطاف‌پذیر این کارخانه امکان تولید هشت مدل خودرو مختلف به طور همزمان را فراهم می‌کند.

کیا سید و کیا اسپورتیج از جمله مدل‌هایی هستند که از خط تولید کارخانه ژیلینا خارج می‌شوند. کیا سید نخستین خودروی تولیدی در این کارخانه محسوب شده و سه نسل از مدل اسپورتیج نیز در آن تولید شده اند. تولید نسل پنجم کراس اوور اسپورتیج از سال ۲۰۲۱ در کارخانه ژیلینا آغاز شده است.


منبع:

فرارو

سه شنبه 28 تیر 1401 ساعت 10:35