خودرو

کراس اوورهای تسلا مدل Y تولید اولیه ممکن است در آلمان به فروش برسند

گروه بین الملل: تسلا ممکن است قصد داشته باشد حداقل برخی از نسخه های اولیه کراس اوورهای مدل Y را که در کارخانه گیگا برلین تولید شده اند، قبل از تولید رسمی بفروشد.

به گزارش خبرخودرو، طبق گزارش ها، خودروهای مدل Y برای اهداف آزمایشی ساخته شده اند. تسلا قبل از افتتاح رسمی کارخانه، شاسی بلندهای مدل Y را در کارخانه آلمانی خود تولید می کرد. در واقع، این خودروساز در ابتدا مجوز تولید 250 خودرو برای آزمایش را داشت و در نهایت این تعداد به تعداد 2 هزار دستگاه افزایش یافت.

تسلا در حال حاضر در حال شروع به ‌روزرسانی کارخانه در برلین است. با این حال، در طول تعطیلی، به نظر می رسد تحویل ها می تواند ادامه یابد. در حالی که قرار بود واحدهای تولید اولیه مدل Y برای فروش در دسترس نباشند، تسلا ممکن است امیدوار باشد که حداقل برخی از آنها را بتوان به مشتریان تحویل داد.

رسانه‌های آلمانی این فرض را دارند که تسلا پیشنهاد می‌ کند که برخی از واحدهای تولید اولیه مدل Y می ‌توانند به مشتریان فروخته شوند. ما باید منتظر بمانیم تا دقیقا بدانیم تسلا قصد دارد با واحدهای تولید اولیه چه کند.

در همین حال، تسلا قصد دارد تا به‌ روزرسانی‌ها را در کارخانه گیگا برلین درست پیش از هفته پایانی ژوئیه 2022 به پایان برساند. ارتقای کارخانه باید به خودروساز کمک کند تا تولید مدل Y را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.


منبع:

خبرخودرو

یکشنبه 26 تیر 1401 ساعت 12:30