خودرو

رقیب تسلا در ویتنام متحول شد

به گزارش صنعت ماشین،  شرکت خودروسازی وین فست (VinFast)، سازنده خودروهای برقی ویتنام اعلام کرد که تولید خودروهای گازسوز را تا پایان آگوست ۲۰۲۲، یعنی چهار ماه زودتر از آنچه قبلا برنامه‌ریزی شده بود، متوقف خواهد کرد زیرا فروش جهانی شاسی بلندهای الکتریکی را افزایش می‌دهد و قصد دارد یک کارخانه در ایالات‌متحده افتتاح کند.

بر اساس این بیانیه‌ای، این شرکت از هم اکنون تا پایان آگوست بر روی تولید تمرکز خواهد کرد تا رزروهای قبلی را انجام دهد و به طور همزمان تبدیل به یک تجارت کامل خودروهای برقی شود.

این خودروساز که توسط فام نهات ووونگ، ثروتمندترین مرد ویتنام حمایت می‌شود، ۶ نمایشگاه در کالیفرنیا افتتاح کرد زیرا تلاش می‌کند به بازار ایالات‌متحده تحت‌سلطه تسلا نفوذ کند.

این نمایشگاه اولین نمایشگاه وین فست در خارج از ویتنام است و قصد دارد در نهایت بیش از ۳۰ نمایشگاه در ایالت و جاهای دیگر افتتاح کند تا مستقیما به مشتریان آمریکایی بفروشد.

 وین فست که توسط این میلیاردر در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد، در سال ۲۰۱۹ شروع به ساخت خودروهای گازسوز کرد. این شرکت که می گوید حدود ۷۳ هزار رزرو برای خودروهای برقی خود در سراسر جهان دارد و بیش از ۶۵ هزار خودروی گازسوز در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ فروخته است.


منبع:

صنعت ماشین

شنبه 25 تیر 1401 ساعت 17:31