خودرو

رانندگی با چراغ روشن بنزین خطرناک است؟

  • هر خودرو با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر حرکت میکند؟
  • دلیل مهم سفت شدن پدال ترمز خودرو
  • قبل از استارت زدن خودرو حتما باید کلاچ بگیریم؟ چرا؟
  • ۲۱ علت صدا دادن جلوبندی خودرو
  • ۱۰ اشتباه رایج که عمر باتری خودرو را کم می کنند
  • هزینه تعمیر کولر انواع خودرو + جدول قیمت
  • ۱۵ مرحله و راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها
  • راهنمای کامل انتخاب و خرید لاستیک خوب و با کیفیت خودرو
  • روش درست تنظیم آینه بغل خودرو که نمی دانستید 

هر خودرو با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر حرکت میکند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ‌گاه شاهد روشن شدن چراغ‌های اضافی نباشد! این چراغ‌ها که در صفحه پشت آمپر ظاهر می‌شود، هرکدام نشان از یک عارضه در خودرو دارند. علاوه بر چراغ‌های کمربند و لامپ‌ها، سایر چراغ‌ها نگران‌کننده هستند.

اما شاید از همه دلهره‌آورتر چراغ بنزین باشد و برای افرادی که حوصله مراجعه منظم به پمپ‌بنزین را ندارند، شاید تا مراجعه و انجام سوخت‌گیری، چالش این‌که هرلحظه ممکن است بنزین تمام شود دائماً ذهن راننده را خسته کند. حال اگر بخواهیم بررسی کنیم که خودروها از ابتدای روشن شدن چراغ چه میزان پیمایش دارند، می‌توانیم این دلهره را کاهش دهیم.

رانندگی با چراغ روشن بنزین خطرناک است؟

اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، می‌توانیم به استانداردهای ارائه‌شده بین‌المللی اشاره‌کنیم. بر اساس بررسی بیش از 40 خودرو و محاسبه میزان باقی‌مانده بنزین در باک آن‌ها، مشخص شد متوسط بنزین باقی‌مانده در باک خودروهای خارجی به‌صورت متوسط 2.6 گالن است. اگر بخواهیم این عدد را به لیتر تبدیل کنیم، می‌بایست آن را در 3.78 ضرب کنیم که شاهد عددی در حدود 9.8 لیتر خواهیم بود.

در این زمینه بخوانید؛ 

دلیل مهم سفت شدن پدال ترمز خودرو

قبل از استارت زدن خودرو حتما باید کلاچ بگیریم؟ چرا؟

۲۱ علت صدا دادن جلوبندی خودرو

۱۰ اشتباه رایج که عمر باتری خودرو را کم می کنند

هزینه تعمیر کولر انواع خودرو + جدول قیمت

۱۵ مرحله و راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها

راهنمای کامل انتخاب و خرید لاستیک خوب و با کیفیت خودرو

روش درست تنظیم آینه بغل خودرو که نمی دانستید 

اگر در باک خودرو شما 9.8 لیتر بنزین باقی‌مانده باشد، می‌بایست مصرف سوخت خودروتان را با آن بررسی کنید. در زیر به بررسی 4 خودرو متفاوت می‌پردازیم. البته می‌بایست به‌صورت پیش‌فرض استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم.

پراید: این خودرو به دلیل مصرف حدود 6.5 در مصارف شهری و شرایط بدون ترافیک می‌تواند با بنزین باقی‌مانده از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود 130 کیلومتر را بپیماید.

پژو 206: مهمان قدیمی ایران خودرو که حدوداً 16 سال است در این شرکت تولید می شود، با متوسط مصرف 8.9 در مصارف شهری، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می‌تواند در حدود 109 کیلومتر را بپیماید.

رنو کولئوس: این محصول رنو که جدیداً با ظاهری بسیار زیبا و فاخر به بازار آمده است، با مصرف 11.8 در شهر، می‌تواند از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود 80 الی 85 کیلومتر را بپیماید.

سوزوکی ویتارا: این شاسی‌بلند ژاپنی خوش‌ آوازه می‌تواند با مصرف 12.5 لیتر در هر 100 کیلومتر، حدود 80 کیلومتر را بپیماید.

پس چندان نگران تمام شدن بنزین نباشید. زیرا حتی اگر در ترافیک شدید هم بمانید، تقریباً می‌توانید به اولین پمپ‌بنزین در 40 کیلومتری خود مراجعه کنید و سوخت‌گیری کنید. 40 کیلومتر دورتر به این معنی است که شما در شهری مانند تهران، می‌توانید از یک سمت شهر به سمت دیگر بروید و در انتها با خودرو روشن سوخت‌گیری کنید.

منبع: تسنیم


منبع:

اقتصاد آنلاین

جمعه 24 تیر 1401 ساعت 23:50