خودرو

آقای میرسلیم! حمایت از تولیدات داخلی فقط ویژه خودروسازان است؟

به گزارش صنعت ماشین،

 این که شهروندان ایرانی چه کفش و لباسی بپوشند، فقط به خودشان مربوط است. اما اگر شهروندی، در جایگاه تصمیم گیری برای ملت قرار گیرد و به بهانه حمایت از تولید داخلی، ملت را از محصولات تولید خارج منع یا نسبت به آن محدود کند، حتی به کفش هایش هم نگاه می شود که چه برندی پوشیده است؟ داخلی یا خارجی؟!

آقای میرسلیم! حمایت از تولیدات داخلی فقط ویژه خودروسازان است؟

حالا حکایت مصطفی میرسلیم است، هم او که سال هاست در صنعت خودروسازی کشور فعال است و اینک نیز در قامت نماینده مجلس، به بهانه حمایت از تولیدات داخلی، مخالفت صریح خود را با واردات خودروهای خارجی بیان می کند.

اینک عکسی از او در صحن علنی مجلس شورای اسلامی توسط خبرگزاری مهر  منتشر شده  است که نشان می دهد این نماینده کفش ریباک که برندی آمریکایی است به پا دارد.

ریباک (Reebok) شرکت تجهیزات ورزشی امریکایی است و دفتر مرکزی اش در شهر کانتون ماساچوست در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

از جناب میرسلیم که طرفدار دو آتشه تولیدات داخلی در صنعت خودروسازی است و معتقد است که مردم ایران باید با سوار شدن بر خودروهای داخلی، از این صنعت حمایت کنند ( ولو آن که سالانه هزاران نفر در خودروهای بی کیفیت داخلی کشته و مجروح شوند) می پرسیم که آیا حمایت از صنعت داخلی، فقط ویژه خودروسازانی است که خود جناب ایشان هم دستی بر آتش آن دارند یا این حمایت، شامل سایر صنایع ایرانی هم می شود، از جمله صنعت کفش ایران که روزگاری حتی به شوروی سابق و آلمان هم کفش صادر می کرد و اینک نفس هایش به شماره افتاده است؟!

اگر میر سلیم، جزو طرفداران تحمیل خودروهای بی کیفیت داخلی به مردم ایران به بهانه حمایت از تولید داخلی نبود، هرگز این چند سطر قلمی نمی شد ولی وقتی حرف و عمل مسوولان از زمین تا آسمان توفیر دارد، نمی توان دم بر نیاورد و سکوت کرد.

البته که مردم عادی حق دارند از بهترین برندها – اعم از ایرانی و خارجی – استفاده کنند ولی حساب مسوولانی که شعار حمایت می دهند، فرق می کند، آنها “باید” از کالای ایرانی استفاده کنند.

ای کاش این امکان وجود داشت خبرنگاران همه طیف ها، دوربین به دست وارد خانه مسوولانی شوند که پشت میکروفن ها درباره لزوم استفاده از کالاهای ایرانی داد سخن می دهند و سراغ یخچال و تلویزیون و لباسشویی و جاروبرقی و کولر و سایر کالاهای خانگی شان بروند و به ملت بگویند که ایرانی دارند یا خارجی؟ کاش می شد!

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و سایت خبری صنعت ماشین هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.


منبع:

صنعت ماشین

جمعه 24 تیر 1401 ساعت 13:10