خودرو

پیگیر واردات خودروهای برقی هستیم

به گزارش صنعت ماشین، دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور گفت: در راستای ارتقا وضعیت معیشتی مرزنشینان، طرح واردات خودروهای برقی از مناطق آزاد کشور بویژه منطقه آزاد قصرشیرین برای تصویب به هیأت دولت ارائه شده است.

سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور با حضور در شهرستان مرزی قصرشیرین و شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: در این سفر از نزدیک در جریان مشکلات مرزنشینان قصرشیرینی قرار گرفتم.

وی افزود: توفیقی شد به عنوان نماینده رییس جمهور در قصرشیرین حضور یافتنم تا صدای مردم و مسوولان را بشنویم و امید است امانتداری کنیم و موارد را جزء به جزء به رییس جمهور و اعضای هیات دولت منتقل نماییم.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: آیت الله رئیسی به عنوان رییس دولت سیزدهم و یک دولت انقلابی و مردمی از نزدیک و به صورت میدانی مسائل و مشکلات مردم را بررسی می کند و حرف دل مردم را شنیده و نسبت به حل و فصل مشکلات با دید جامع و کامل تصمیم گیری می کند.

محمد ادامه داد: امید است در بیست و هشتمین سفر، مردم استان کرمانشاه و قصرشیرین بیشترین برکات را از این سفر ببرند چون قصرشیرین در دوران جنگ تحمیلی آسیب دید و بعد از جنگ هم آنچنان به مشکلات مناطق جنگ زده رسیدگی نشده و هنوز هم مردم مناطق مرزنشین قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب از مشکلات آب شرب و کشاورزی و معیشتی رنج می برند.

وی بیان کرد: در این جلسات بعد از آشنایی با مشکلات، هر موضوع به وزارت خانه های مربوطه ارسال می‌شود و پیگیری این مسائل مطرح شده هستم و نتایج به مسوولان استان اعلام می شود.

وی با اشاره به وضعیت معیشت مرزنشینان، افزود: ارتقا وضعیت معیشتی مرزنشینان از اولویت‌های دولت سیزدهم است که در دستور کار قرار دولت گرفته است.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور تصریح کرد: در راستای ارتقا وضعیت معیشتی مرزنشینان، طرح واردات خودروهای برقی از مناطق آزاد کشور بویژه منطقه آزاد قصرشیرین برای تصویب به هیأت دولت ارائه شده است.

سعید محمد در پایان گفت: طرح واردات خودروهای برقی می‌تواند تحولی عظیم در اقتصاد مناطق مرزی و مناطق آزاد ایجاد کند.


منبع:

صنعت ماشین

جمعه 24 تیر 1401 ساعت 13:10