خودرو

اولین زن عراقی مکانیک خودرو + ویدیو

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرارو، میسون حسن ۳۸ ساله پس از کار در کارگاه‌های مختلف تعمیر خودرو در بغداد پایتخت عراق، تصمیم گرفت کارگاه خود را افتتاح کند.

میسون حسن در گفتگو با رویترز گفت: ماهیت کار من این است که ماشین را تعمیر می‌کنم و در حال حاضر کارگاه مراقبت از ماشین دارم. پولیش و نانو و تعویض روغن یعنی مراقبت کامل از ماشین و کار من ادامه دارد. 

 

وی در مورد میزان علاقه مشتریان به کارگاهش گفت: اول من را نمی‌شناختند ولی حالا، چون می‌بینند زنی در زمینه ماشین کار می‌کند استقبال می‌کنند و خیالشان راحت است.

میسون از نوجوانی با کمک پدرش وارد این کار شده است. او توضیح داد: از ۱۴ سالگی این کار را شروع کردم، تعمیر ماشین را نزد پدرم شروع کردم، بعد از آن پدرم به من یاد داد که موتور خشک کنم، اولین موتوری که شروع به کار کردم یک ماشین ژاپنی با خشک کردن و تعمیر آن بود.

در این زمینه، یکی از مشتریان، سندس علی، گفت که از برخورد با زنی مانند او برای تعمیر ماشین خود احساس راحتی می‌کند.

این مشتری افزود: او زنی است که ما می‌توانیم با او ارتباط برقرار کنیم.

پس از فوت پدرش، میسون مسئولیت تامین درآمد خانواده اش را بر عهده گرفت. این مکانیک خودرو می‌گوید که بیش از نیمی از مشتریانش زن هستند. او امیدوار است بتواند این کارگاه را برای اشتغال بیشتر زنان و ارائه خدمات به مشتریان بیشتر توسعه دهد.

وی ادامه داد: آرزوی من در آینده این است که کارگاهی بزرگتر از این داشته باشم و دستان زحمتکش به ویژه بانوان را در آغوش بگیرم چرا که ما زنانی داریم که قادر به تعمیر خودرو و به انجام خودرو با پولیش و نانو و این‌ چیزها هستند.

حجم ویدیو: 34.58M | مدت زمان ویدیو: 00:03:31

دانلود ویدیو


منبع:

اقتصاد آنلاین

پنجشنبه 23 تیر 1401 ساعت 20:51