خودرو

تسلا گیگا برلین اکنون بزرگترین کارخانه صنعتی در منطقه است

گروه بین الملل: گیگا برلین تسلا اکنون رسما بزرگترین کارخانه صنعتی در کل منطقه برلین است. این مرکز طی چند ماه گذشته گسترش بیشتری یافته است و در حال حاضر حدود 5 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرخودرو، وقتی تسلا ظرفیت کامل تولید را داشته باشد، پیش ‌بینی می‌ شود که این کارخانه 12 هزار کارگر داشته باشد. علاوه بر این، حدود 5 هزار کارگر فعلی گیگا برلین قرار است در ماه اوت امسال 6 درصد افزایش حقوق دریافت کنند.

گیگا برلین در حال حاضر تعداد هزار دستگاه خودرو در هفته تولید می کند که با توجه به افتتاح کارخانه تنها در ماه مارس رقم قابل توجهی است. تسلا قصد دارد این کارخانه چند میلیارد دلاری در نهایت 500 هزار خودروی الکتریکی در سال تولید کند. در ماه ‌های آینده، گیگا برلین با حرکت تسلا به سمت این هدف، به توسعه خود ادامه خواهد داد. تخمین زده می شود که این کارخانه می تواند حدود 3 هزار دستگاه خودرو در هفته بعد از سال جاری تولید کند و هدف نهایی 9 هزار و 600 دستگاه در هفته تا اواسط دهه جاری قابل دستیابی است.

در حال حاضر تنها مدل Y در گیگا برلین تولید می شود. با این حال، در دراز مدت، مدل 3 نیز در کارخانه ساخته خواهد شد. اینکه آیا تسلا هرگز مدل S یا X را در گیگا برلین تولید خواهد کرد یا خیر، مشخص نیست.

هفته آینده تسلا تولید خود را در گیگا برلین متوقف خواهد کرد تا بتواند چندین به روز رسانی را انجام دهد. بنا بر گزارش ها، این تعطیلی به مدت 10 روز، از 11 جولای تا 22 ژوئیه ادامه خواهد داشت.


منبع:

خبرخودرو

چهارشنبه 22 تیر 1401 ساعت 16:30