بورس

فروش ۳۳۰ هزار تنی پتروشیمی پارس

فروش ۳۳۰ هزار تنی پتروشیمی پارس+بورس نیوز

بورس نیوز:

پتروشیمی پارس در گزارش فعالیت خردادماه ۱۴۰۱ مجموع درآمد عملیاتی طی دوره یک‌ماهه را ۵ هزار و ۸۶۹ میلیارد تومان شناسایی کرد و از ابتدای سال مالی تا انتهای خردادماه نیز درآمد‌های ثبت‌شده این شرکت نیز به حدود ۱۷ هزار و ۳۰۱ میلیارد تومان رسید.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال مالی تاکنون پتروشیمی پارس موفق به فروش ۹۴۲ هزارتن در بازار شد که درواقع نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رشد ۵ درصدی دست پیدا کرد، در این بازه زمانی نیز «اتان» با فروش نزدیک به ۳۶۴ هزارتن بیشترین فروش را به خود اختصاص داد.


بیشتر بخوانید: عرضه های متنوع از فرآورده های هیدروکربوری در بورس انرژی


مقدار فروش محصولات این پتروشیمی در خردادماه سال ۱۴۰۱ بالغ‌بر ۳۳۰ هزار تن بود، عمده‌ترین فروش “پارس” در این دوره ماهانه مربوط به محصول «اتان» با ۱۲۶ هزارتن تعلق گرفت که در واقع مقدار فروش خردادماه تغییر خاصی را به دنبال نداشت.

فروش ۳۳۰ هزار تنی پتروشیمی پارس+بورس نیوز

همچنین مقدار فروش ماهانه پتروشیمی پارس در خردادماه سال ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته ۲ درصد افزایش فروش را تجربه کرد، همان‌طور که گفته شد پرفروش‌ترین محصول پارس متعلق به اتان بود که نرخ فروش این محصول در سومین ماه سال جاری ۱۰ میلیون تومان در ازای هر تن معامله شد.

فروش ماهانه‌ای که “پارس” در خردادماه از بازار داخل کشور به دست آورد، مربوط به محصولاتی شامل «اتان، پروپان، بوتان، پنتان، استایرن منومر، تولوئن، اتیل بنزن» بود.

پایان مطلب


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا