خودرو

کارخانه جدید یورو ولوو برای ساخت خودروهای برقی توسعه می یابد

گروه بین الملل: جزئیات جدیدی در مورد کارخانه خودروهای الکتریکی آینده ولوو در اسلواکی منتشر شده است که تولید نسل بعدی خودروهای برقی را در سال 2026، پس از سرمایه گذاری 1.25 میلیارد دلاری آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرخودرو، اولین کارخانه جدید این خودروساز در اروپا، خودروهایی را بر اساس پلتفرم SPA2 خواهد ساخت. این پلتفرم به زودی زیربنای شاسی بلند پرچمدار آینده ولوو و پلستار 3خواهد بود که انتظار می رود هر دو در کارخانه خودروسازی در چارلستون واقع در ایالت کارولینای جنوبی، اواخر امسال وارد خط تولید شوند.

رئیس بخش تولید جهانی ولوو تایید کرد که خودروهای برقی ساخت اسلواکی از این پلتفرم استفاده خواهند کرد و گفت که این پلتفرم در ابتدای تولید، پیشرفته ‌ترین پلتفرم شرکت خواهد بود. تکامل پلتفرم SPA2 توسط ولوو انجام می شود و با برندهای متعلق به هلدینگ ژجیانگ جیلی مانند پلستار، جیلی و لوتوس به اشتراک گذاشته می شود.

این خودروساز از نسل فعلی SPA (پلتفرم مقیاس پذیر) در مدل هایی مانند ولوو XC90 و XC60 شاسی بلندهای لوکس متوسط و جمع و جور استفاده می کند، بنابراین منطقی است که یک جانشین تمام الکتریکی برای XC60 در کارخانه جدید بسازد.

مدل دیگری که می تواند مناسب باشد، یک کراس اوور الکتریکی آینده با کد V546 است که زمانی که در سال 2025 معرفی شود، از نظر اندازه بین XC60 و XC90 قرار خواهد گرفت.

شاسی بلند پرچمدار بعدی این خودروساز سوئدی که جایگزین XC90 به عنوان پرچمدار این برند خواهد شد و پلتفرم SPA2 را افتتاح خواهد کرد، کاملا الکتریکی خواهد بود. ولوو هنوز نام این مدل را فاش نکرده است، اما گفته است که سنت استفاده از نام های الفبایی در خودروهای آینده را می شکند.


منبع:

خبرخودرو

چهارشنبه 22 تیر 1401 ساعت 12:31