خودرو

گزارش فروش خودروهای پلاگین ولوو در ایالات متحده در ژوئن 2022

گروه بین الملل: ولوو از کاهش قابل توجه دیگری در فروش خودروهای خود در ایالات متحده خبر داد.

به گزارش خبرخودرو، در ماه ژوئن، این شرکت تعداد 8 هزار و 434 خودرو (کاهش 31.2 درصدی نسبت به سال گذشته) خبر داد، در حالی که از سال گذشته تا به امروز تعداد 50 هزار و 585 دستگاه (کاهش 20.7 درصدی) به فروش رسیده است.

آندرس گوستافسون، معاون ارشد و رئیس و مدیر عامل شرکت ولوو در ایالات متحده توضیح داد: “تقاضا برای خودروهای ما همچنان قوی است، اما چالش های مربوط به موجودی همچنان ادامه دارند.” وضعیت در مورد خودروهای برقی پلاگین بهتر نیست، زیرا کاهش جزئی در تعداد فروش را نشان می دهد.

در ماه گذشته، در مجموع 2 هزار و 118 دستگاه خودروی پلاگین فروخته شد که 14 درصد کمتر از یک سال قبل است. البته نکته مثبتی که اینجا وجود دارد، این است که تعداد فروش خودروهای پلاگین ولوو 25.1 درصد افزایش یافت. ولوو تا کنون در سال جاری بیش از 15 هزار دستگاه خودروی پلاگین در ایالات متحده فروخته است.

ولوو مشکلاتی در عرضه خودروها دارد، اما اوضاع اخیراً شروع به بهبود کرده است و طبق یک بیانیه مطبوعاتی جداگانه، تولید در ژوئن به بالاترین سطح در سال جاری افزایش یافته است.

به عبارت دیگر، این امید وجود دارد که فروش در اواخر سال جاری افزایش یابد. ولوو در حال حاضر به مدل سال 2023 روی می آورد که فقط از مدل های برقی (هیبریدی، پلاگین هیبریدی یا تمام الکتریکی) تشکیل شده است.


منبع:

خبرخودرو

سه شنبه 21 تیر 1401 ساعت 15:16