خودرو

ثبت سفارش های لکسوس LX در ژاپن متوقف شد

گروه بین الملل: ارائه لکسوس LX جدید در ژاپن می تواند تنها تا چهار سال آینده طول بکشد، زیرا لکسوس برای پاسخگویی به تقاضا مشکل دارد.

به گزارش خبرخودرو، مشتریان برای مدت طولانی منتظر این خودرو هستند زیرا ممکن است تا 48 ماه طول بکشد تا بتوانند این شاسی بلند را تهیه کنند. لکسوس در تلاشی برای کاهش حجم کالاهای عقب افتاده، به طور موقت سفارشات خود را در بازار داخلی خود متوقف کرده است. خوشبختانه، خریداران ایالات متحده هنوز هم می توانند آن را سفارش دهند، اگرچه عرضه محدود است.

NX کوچکتر نیز در ژاپن محبوب است، به طوری که سفارشات جدید در بیش از 12 ماه آینده انجام خواهد شد. لکسوس دیگر درخواست کراس اوور کامپکت لوکس را در خانه نمی پذیرد. شرکت تویوتا نیز تصمیم مشابهی را برای مدل لندکروز 300 اتخاذ کرده است.

تویوتا بارها بیانیه‌ های مطبوعاتی درباره برنامه‌ هایی برای توقف تولید در برخی از کارخانه ‌های ژاپنی خود به دلیل کمبود قطعات ضروری منتشر می ‌کند. محدودیت‌ های عرضه ناشی از ویروس کرونا، همچنان بر عملکرد روزانه خودروساز تأثیر می ‌گذارد.

برای ماه جولای، تویوتا/لکسوس به تامین کنندگان خود در ابتدای سال اعلام کرد که باید 800 هزار دستگاه در سراسر جهان تولید کند که 250 هزار دستگاه در ژاپن و 550 هزار دستگاه باقی مانده در خارج از کشور است. با این حال، برنامه تولید جهانی به دلیل کمبود مداوم قطعات تقریباً به تعداد 50 هزار خودرو کاهش یافته است.


منبع:

خبرخودرو

سه شنبه 21 تیر 1401 ساعت 13:15