خودرو

تصاویری از طراحی دیجیتالی هوندا سیویک تایپ R مدل 2023

گروه بین الملل: سیویک تایپ R جدید که قرار است آخرین هوندای فقط ICE در اروپا باشد، به شکل هاچبک پنج درب به فروش می رسد و در عین حال سبک طراحی شلوغ نسل قبلی خود را کنار گذاشته است.

به گزارش خبرخودرو، این خودرو همچنان دارای بال عقب و اگزوز سه گانه خواهد بود، اما با عناصر پلاستیکی بسیار کمتری ارائه می شود.

تیزرها حاکی از آن است که CTR بعدی ظاهری تمیزتر با خطوط و چین های کمتر خواهد داشت و در عین حال فرمول سنتی یک هاچ بک جمع و جور با دیفرانسیل جلو و گیربکس دستی را حفظ می کند. مشتریان از بین پنج رنگ بدنه، می توانند یک گزینه را انتخاب کنند. صرف نظر از رنگ بدنه، رنگ کابین سیاه و قرمز خواهد بود.

انتظار هیچ تغییر عمده ای در زیر کاپوت نداشته باشید زیرا شایعات در مورد هیبریدی شدن سیویک تایپ R و استفاده از سیستم چهارچرخ محرک به احتمال زیاد نادرست هستند. در عوض، یک موتور 2.0 لیتری بنزینی توربوشارژ بدون پیشرانه کمکی الکتریکی باید ارائه شود. بسته به منطقه، مدل نسل قبلی 306 یا 316 اسب بخار قدرت داشت. با توجه به بیانیه ‌ای که هوندا در مورد این خودر ارائه کرده است، مدل جدید می‌ تواند قدرت بیشتری داشته باشد.

در مورد اینکه واقعاً چه زمانی آن را می بینیم، به طور رسمی تایید شده است که تا قبل از پایان سال 2022 در ایالات متحده به فروش می رسد. اکنون در اواسط سال هستیم، بنابراین احتمالاً اولین رونمایی رسمی آن نزدیک است.


منبع:

خبرخودرو

سه شنبه 21 تیر 1401 ساعت 13:15