خودرو

تولید بی ام و i3 به پایان رسید

گروه بین الملل: تولید بی ام و i3/ بی ام و i3sپس از تولید 250 هزار دستگاه در طول هشت سال و نیم به پایان رسید.

به گزارش خبرخودرو، بی ام و i3 در کارخانه بی ام و گروپ در لایپزیگ آلمان تولید شد و در بیش از 74 کشور در سراسر جهان به فرروش رسید.

این خودرو، اولین مدل سری باتری الکتریکی از بی ام و و یکی از اولین مدل های تمام الکتریکی مستقل در بازار است.

بی ام و i3 یک خودروی منحصر به ‌فرد بود. نسخه اولیه این خودرو دارای یک باتری 21.6 کیلووات ساعتی (قابل استفاده 18.8 کیلووات ساعت) بود که بعداً با یک باتری 33.2 کیلووات ساعتی (قابل استفاده 27.2 کیلووات ساعت) و 42.2 کیلووات ساعت برای 307 کیلومتر (191 مایل) برد WLTP جایگزین شد.

به گفته بی ام و، این خودرو با فروش 250 هزار دستگاه در سراسر جهان، موفق ‌ترین خودروی الکتریکی جهان در بخش خودروهای کامپکت ممتاز است. آخرین واحدهای بی ام و i3در اواخر ژوئن 2022 تولید شدند. 10 دستگاه نهایی اتفاقاً نسخه ویژه بی ام و i3s هوم ران هستند و از مشتریان دعوت شد تا شاهد تکمیل خودروها در سالن اجتماعات باشند.

برخی از قطعات بی ام و i3 الکتریکی مانند ماژول‌ های باتری، در سایر خودروهای برقی نیز استفاده شدند. ماژول‌ های باتری را می‌توان در ون‌ های استریت اسکوتر که توسط سرویس پست آلمان، اتوبوس‌های برقی کارسان (ترکیه)، یا قایق ‌های موتوری برقی استفاده می‌ شوند، یافت.

سال آینده، کارخانه گروه بی ام و لایپزیگ به اولین کارخانه گروه بی ام و تبدیل خواهد شد که هر دو مدل بی ام و و مینی را تولید می کند.


منبع:

خبرخودرو

سه شنبه 21 تیر 1401 ساعت 14:15