خودرو

تابستان داغ تسلا ادامه دارد

به گزارش صنعت ماشین،  کارخانه تسلا در شانگهای، قطب اقتصادی چین، در سه ماهه دوم به شدت تحت تاثیر قرنطینه قرار گرفت که این سایت را مجبور به توقف تولید به مدت 22 روز از اواخر ماه مارس کرد.

این کارخانه که مدل 3 و مدل Ys را تولید می‌کند، در 19 آوریل بازگشایی شد و در 11 می صادرات را از سر گرفت اما برای بازگرداندن تولید به سطح قبل از قرنطینه مشکل داشت.

مشکلات در چین به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته شد که باعث شد تسلا کاهش 18 درصدی تحویل سه ماهه دوم را نسبت به سه ماهه قبل گزارش دهد و به رکورد تحویل سه ماهه نزدیک دو ساله را پایان دهد.

ماه گذشته، رویترز با استناد به یک یادداشت اعلام کرد که تسلا قصد دارد در ماه ژوئن بیش از 71 هزار خودرو در کارخانه خود در شانگهای تولید کند. بر اساس یادداشت داخلی جداگانه‌ای که رویترز مشاهده کرده است، این کارخانه در حال ارتقاء برای افزایش تولید خود است. در این یادداشت آمده است که هدف این کارخانه در نهایت تولید 22 هزار خودرو در هفته است.

انجمن خودروهای مسافری چین تخمین زده است که 1.926 میلیون خودروی سواری در سراسر چین در ماه ژوئن فروخته شده است که 22 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. به ویژه، خودروهای الکتریکی فروش بالایی داشتند و انجمن اعلام کرد فروش کلی ژوئن می‌تواند به 546 هزار دستگاه برسد که 130 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.


منبع:

صنعت ماشین

پنجشنبه 16 تیر 1401 ساعت 16:01