خودرو

جگوار در سال 2025 به سه شاسی بلند الکتریکی جدید متکی خواهد بود

گروه بین الملل: جگوار زیر نظر مدیرعامل جدید خود تیری بولوره مسیر خود را کاملاً تغییر داد و حتی توسعه سدان الکتریکی جدید XJ را کنار گذاشت.

به گزارش خبرخودرو، بولوره مسیری را که جگوار در مسیر اشتباه قرار گرفته بود، می‌ دانست و در حال حاضر می‌ خواهد این برند دوباره در موقعیتی پیشرفته ‌تر شروع به کار کند.

ظاهرا اولین مدل ‌های آن، سه خودروی شاسی ‌بلند و کراس‌اوور الکتریکی خواهند بود که ظاهراً کوچک ‌ترین آن‌ها نوعی رقیب پورشه تایکان کراس توریسمو خواهد بود. ظاهراً مدل دوم در پیکربندی ‌های دو و چهار درب عرضه می ‌شود و قیمت آن از 80 هزار تا 90 هزار پوند (96 هزار و 800 تا 108 هزار و 900 دلار) شروع می ‌شود. البته نسخه‌ های SVR و گزینه ‌های زیادی از جمله انتخاب پیشرانه‌های تک یا دو موتوره برای افزایش قیمت وجود خواهد داشت.

این مدل پرچمدار یک شاسی بلند بسیار بزرگتر با فضای پای عقب کافی خواهد بود، که برای جلب رضایت خریداران آمریکایی و چینی برای صندلی‌ های عقب جادار با امکانات لوکس طراحی شده است. قیمت این مدل از 120 هزار پوند (145 هزار و 200 دلار) شروع می شود، اما با نسخه های خاص و آپشن های آن باید به مرز 200 هزار پوند (242 هزار و 100 دلار) نزدیک شود و آن را وارد قلمرو بنتلی کند.

مدیرعامل جگوار انتظار دارد که با این مجموعه جدید از خودروها (در بازار در سال 2025)، جگوار باید حدود 50 هزار دستگاه در سال به فروش برساند.


منبع:

خبرخودرو

چهارشنبه 15 تیر 1401 ساعت 14:35