خودرو

بی ام و X5 M60i به پیشرانه هیبریدی مجهز می شود

گروه بین الملل: خط تولید بی ام و در حال گسترش است، به این معنی که این خودروساز در حال معرفی خودروهای کاملاً جدید است در حالی که نسخه های به روزتری را از مدل های موجود عرضه می کند.

به گزارش خبرخودرو، یکی از این خودروها کراس اوور X5 است. نسل فعلی X5 در اواخر سال 2018 وارد تولید شد و بی ام و اکنون آماده است تا آن را تغییر دهد.

ما کراس اوور به روز شده X5 را در سال گذشته بارها در حال آزمایش مشاهده کردیم و حالا آخرین دسته از عکس‌ های جاسوسی، تریم M60i را به تصویر کشیده اند. این خودرو در زیر کاپوت خود تغییر بزرگی خواهد داشت، جایی که بی ام و موتور S68 خود را تغییر می دهد و موتور 4.4 لیتری V8 توربوشارژ را با یک سیستم هیبریدی 48 ولتی و گیربکس هشت سرعته جفت می کند. این سیستم 530 اسب بخار (389 کیلووات) قدرت خواهد داشت.

این کراس اوور به روز شده نیز با ظاهری به روز عرضه خواهد شد که از قطعات X6 استفاده می کند. X5 یک جلوپنجره جدید خواهد داشت که در کنار آن چراغ‌ های باریک ‌تری قرار می ‌گیرد که در بالای سپر تغییر شکل ‌یافته قرار می‌گیرد. در قسمت عقب، بی ام و تغییرات کمتری ایجاد خواهد کرد. استتار هیچ تغییر دیگری را نشان نمی دهد. ممکن است تغییرات دیگری نیز وجود داشته باشد، اما خیلی چشمگیر نخواهند بود.

بی ام و نگفته است که X5 جدید را چه زمانی خواهیم دید، اما انتظار داریم که برای مدل سال 2023 به فروش برسد.


منبع:

خبرخودرو

دوشنبه 6 تیر 1401 ساعت 09:30