خودرو

تسلا به دنبال احداث کارخانه های جدید در مکزیک و کانادا

گروه بین الملل: در حالی که گیگافکتوری جدید تگزاس از تولید خودروهای الکتریکی با ظرفیت کامل فاصله دارد، گفته می شود تسلا در حال حاضر به دنبال مکان های جدیدی برای ایجاد یک کارخانه جدید در آمریکای شمالی است.

به گزارش خبرخودرو، به گفته الکترک که ادعا می ‌کند ضبط‌ شده‌ای از جلسه مذکور در اختیار دارد، این موضوع جدید توسط ایلان ماسک طی جلسه ‌ای در سطح شرکت با کارکنان تسلا در هفته گذشته تأیید شد.

در طول کنفرانس که شامل یک جلسه پرسش و پاسخ با کارگران بود، یکی از کارمندان از ماسک پرسید که کارخانه جدید تسلا در ایالات متحده در کجا قرار خواهد داشت. مدیر اجرایی پاسخ داد که تسلا هنوز تصمیم نگرفته است، اما او اشاره کرد که این مکان ممکن است در ایالات متحده نباشد.

وی گفت: “ما در حال بررسی مکان ها هستیم، اما برخی از گزینه‌ ها را به طور گسترده‌ تر در آمریکای شمالی، از جمله کانادا و مکزیک و همچنین ایالات متحده در نظر می‌ گیریم.”

این بیانیه حاکی از آن است که تسلا فعالانه به ایجاد کارخانه های جدید نگاه می ‌کند، اگرچه ماسک به صراحت اعلام کرد که اولویت شماره 1 این شرکت در آمریکای شمالی در حال حاضر افزایش تولید خودروها در کارخانه تگزاس است.

مشکل از این واقعیت ناشی می‌شود که خودروهای الکتریکی محصولات پیچیده ‌ای هستند، حتی اگر تسلا تجربه زیادی در افزایش تولید خودروهای الکتریکی در این مرحله دارد.


منبع:

خبرخودرو

شنبه 28 خرداد 1401 ساعت 16:10