خودرو

تسلا تحت فشار تقاضای استرالیا برای تسلا مدل Y

گروه بین الملل: تحویل تسلا مدل Y در استرالیا تنها از 10 ژوئن آغاز شد و در حال حاضر این شرکت تحت فشار تقاضای بسیار زیاد قرار گرفته است.

به گزارش خبرخودرو، به نظر می رسد تسلا واکنش بازار به عرضه را دست کم گرفته است، زیرا این خودروساز مجبور شده است تاریخ تحویل مدل Y را تا سال آینده برنامه ریزی کند. این موضوع برای خریداران استرالیایی که بیش از دو سال منتظر ورود مدل Y به استرالیا هستند و اکنون باید با زمان ‌بندی طولانی تحویل مواجه شوند، ایده ‌آل نیست.

نگاهی گذرا به وب‌ سایت استرالیایی تسلا، تاریخ‌ های تخمینی تحویل را از فوریه 2023 تا می 2023 برای هر دو مدل مدل Y دیفرانسیل عقب و پرفورمنس نشان می‌ دهد. هنگامی که تسلا مدل Y را جمعه گذشته عرضه کرد، اولین پنجره تحویل در آگوست تا نوامبر 2022 برای مدل پایه و نوامبر 2022 تا فوریه 2023 برای پرفورمنس بود.

مدیر عامل تسلا گفت که این شرکت در حال کار بر روی سرعت بخشیدن به تولید مدل Y است و اعتراف کرد که انتظار نداشت تقاضا تا این حد زیاد باشد.

ایلان ماسک در گذشته گفته بود مدل Y می ‌تواند پرفروش‌ ترین خودروی جهان شود. در طول جلسه درآمد سه ماهه اول 2021، او تخمین زد که کراس اوور الکتریکی احتمالاً در سال 2022 یا 2023 به این نقطه عطف خواهد رسید. به طور معمول، این نشان می دهد که خودروساز به خوبی برای رسیدگی به تقاضای انبوه از سراسر جهان آماده است.


منبع:

خبرخودرو

جمعه 27 خرداد 1401 ساعت 15:01