خودرو

انتشار تصاویر جاسوسی از هوندا سیویک تایپ R

گروه بین الملل: هوندا سیویک تایپ R مدل 2023 به اولین رونمایی جهانی خود نزدیک می شود.

به گزارش خبرخودرو، رونمایی از این خودرو قرار است در ماه جاری اتفاق بیفتد. نمونه آزمایشی این خودرو در یک بزرگراه ژاپن مشاهده شد.

نمونه‌ های اولیه دارای پلاک ‌های 1 و 2 هستند. تصاویر در حوالی غروب گرفته شدند، به همین دلیل است که چراغ‌ ها روشن بودند و گرافیک نور را نشان می دهند. همانطور که انتظار می رفت، عناصر روشنایی هیچ تفاوتی با هوندا سیویک هاچ بک ندارند.

ویژگی های بدنه خودرو از جمله بال ‌های عظیم و نوک اگزوز سه ‌گانه که در نمونه‌ های اولیه اینجا دیده می ‌شوند. مجموعه ای از چرخ های بزرگ نیز به احتمال زیاد در مدل نسل بعدی ظاهر می شود.

جزئیات رسمی و دقیق موتور در این مرحله کمیاب است، اما می توان حدس زد که سیویک تایپ R بعدی نسخه بازسازی شده موتور 2.0 لیتری توربوشارژ را در زیر کاپوت خود خواهد داشت. در مدل فعلی خود در FK8، موتور چهار سیلندر 306 اسب بخار (228 کیلووات) قدرت تولید می کند. پیش از این شایعاتی درباره یک موتور 400 اسب بخاری (298 کیلووات) منتشر شده بود، اما هیچ چیز مشخصی برای حمایت از این ادعا منتشر نشد. همچنان مانند مدل قبلی یک گیربکس شش سرعته دستی وجود خواهد داشت.

هوندا رسما اعلام کرده است که نسل بعدی سیویک تایپ R در ماه ژوئن امسال برای اولین بار در بازار جهانی عرضه خواهد شد، اما هنوز تاریخ خاصی اعلام نشده است.


منبع:

خبرخودرو

جمعه 27 خرداد 1401 ساعت 15:01