خودرو

نسل بعدی آئودی A3 در راه است

گروه بین الملل: آئودی Q2 زودتر از موعد خداحافظی خواهد کرد و تنها پس از یک نسل متوقف خواهد شد.

به گزارش خبرخودرو، سوپرمینی A1 نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد زیرا آئودی قرار است خودروهای بزرگتر و گرانتر را در اولویت قرار دهند. مارکوس دوسمن، مدیرعامل این شرکت گفته است که این خودروی کامپکت آینده ‌ای در خط تولید این کارخانه جایی ندارد.

بخش آخر بیانیه او نشان می دهد که بیش از یک مدل در دسترس خواهد بود. مشخص نیست که آیا او به اسپرت بک و سدان و یا یکی از دو سبک بدنه ترکیب شده با Q3 اشاره می کرد یا خیر. مطمئناً یک کراس اوور در این بخش موجود خواهد بود.

آئودی به جزئیاتی در مورد اینکه A3 در چه سبکی ارائه خواهد شد، اشاره نکرد. اما منطق ما به ما می گوید که این خودرو منحصراً به عنوان یک خودروی الکتریکی ارائه می شود. این برند لوکس آلمانی قبلاً اعلام کرده است که آخرین خودروی جدید خود با موتور ICE قرار است در سال 2025 عرضه شود. در همین حال، نسل چهارم فعلی A3 در ماه مه 2020 معرفی شد، بنابراین تا سال 2027 یا بیشتر باقی خواهد ماند. در آن زمان، تمام آئودی‌های جدید، کاملاً الکتریکی خواهند شد.

مرسدس تعداد خوروهای کامپکت را از هفت به چهار خودرو کاهش می دهد، در حالی که گزارش اخیر گمانه زنی می کند برخی از خودروهای کوچک بی ام و با موتور ICE نیز در خطر متوقف شدن هستند. به نظر می رسد این سه شرکت آلمانی به تدریج تمرکز خود را به خودروهای بزرگتر تغییر می دهند، زیرا حتی اگر این خودروها در تعداد کمتری فروخته می شوند، حاشیه سود بسیار بیشتری دارند.


منبع:

خبرخودرو

جمعه 27 خرداد 1401 ساعت 15:01