خودرو

خودروی جدید اقتصادی بی وای دی، هیبریدی و باکیفیت! +تصاویر

به گزارش صنعت ماشین، دسترویر 05 نام خودروی جدید کمپانی بی وای دی BYD است که در مدل 2022 با قیمت 18450 تا 23990 دلار در بازار چین عرضه می شود.

طراحی بی وای دی

بی وای دی دسترویر 05 طرای تخم مرغی و البته جذابی را همراه خود دارد. این خودرو از منظر ابعاد بدنه برابر با 4780 میلیمتر در طول، 1837 میلیمتر در عرض و 1495 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2718 میلیمتر است.

پیشرانه بی وای دی

در بخش پیشرانه از ساختار پلاگین هیبرید استفاده شده که اجزا تشکیل دهنده آن شامل یک تپنده 1.5 لیتری 4 سیلندر 110 اسب بخاری و موتور الکتریکی 132 کیلوواتی در تریم پایه می شود. تریم بالاتر این محصول از همین موتور بنزینی در هماهنگی با موتور الکتریکی 145 کیلوواتی استفاده می کند.

با حضور موتورهای الکتریکی مجموع خروجی در پیشرانه پایه 177 اسب بخار و در تریم بالاتر 194 اسب بخار می شود.

در تمام تریم ها از جعبه دنده ایی سی وی تی در هماهنگی با محور جلو استفاده شده است.

باتری لیتیومی 8.3 و 18.3 کیلووات ساعت برای بخش الکتریکی پیشرانه در 2 تریم مورد اشاره استفاده شده است. باتری از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند.

برد حرکتی در حالت الکتریکی خالص به ترتیب 55 و 120 کیلومتر گزارش شده است.

خودرو در تریم پایه طی 7.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد و در تریم پرچمدار این زمان به 7.3 ثانیه کاهش می یابد.

ظرفیت باک بنزین 48 لیتر است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است. رینگ های آلومینیومی در اندازه های 16 و 17 اینچی ارائه می شوند.

کابین و ایمنی بی وای دی

کابین طراحی فناورانه و جذابی را پیش روی مخاطب قرار می دهد. از امکانات این قسمت باید به سیستم تهویه اتوماتیک با دسترسی مجزا برای ردیف عقب، استارت دکمه ای، نورپردازی داخلی، نمایشگرهای دیجیتال 8.8 و  15.6 اینچی برای اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی، پشتیبانی از فرمان های صوتی، بلوتوث، یو اس بی، تنظیم الکتریکی صندلی راننده و سرنشین، استراحتگاه دست هر دو ردیف، پاور ویندوز هر دو ردیف، اسکای روف الکتریکی، آینه ها مجهز به تنظیم الکتریکی، تاشوی خودکار، گرم کن و …

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ورود بدون کلید، کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک جلو و عقب، دوربین عقب، نشانگر فشار باد لاستیک، ای بی اس، ایی بی دی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، سیستم پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده، نور بالا و پایین تطبیقی، ایربگ کامل و ایزوفیکس قابل اشاره هستند.

 


منبع:

صنعت ماشین

پنجشنبه 26 خرداد 1401 ساعت 12:11