بورس

افت فروش در “چفیبر”

قرمزی وضعیت

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت تولید فیبر ایران در گزارش فعالیت اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ روند نزولی درآمد را پشت سر گذاشته است ، درآمد‌های “چفیبر” از ۶ میلیارد و ۱۵۴ میلیون تومان به ۵ میلیارد و ۶۴۳ میلیون تومان تنزل پیدا کرده است.

قرمزی وضعیت

نوشته های مشابه

بیشتر بخوانید: “چفیبر” فعالیت را از سر گرفت


درآمد‌های شناسایی‌شده “چفیبر” در اردیبهشت ماه

طبق این گزارش، درآمد “چفیبر” نسبت به فروردین ماه نیز روند نزولی را پشت سر گذاشته و در واقع ۸ درصد کاهش درآمد را تجربه کرده است. لازم به ذکر بوده که این شرکت شاهد کاهش ۲۴ درصدی درآمد تجمیعی نسبت به سال گذشته بوده، البته “چفیبر” از ابتدای سال مالی تاکنون تقریباً ۱۲ میلیارد تومان از فروش محصولات را در کارنامه خود ثبت کرده است.

در این راستا با توجه به گزارش می‌توان گفت بخش «چوب پوست کنده» با مبلغ ۵ میلیارد و ۵۵۳ میلیون تومان عنوان درآمدزاترین بخش را به خود اختصاص داده اما؛ شرکت “چفبیر” روند درآمدی که از این بخش به دست آورد با روند نزولی مواجه بود، چرا که این محصول در مقایسه با ماه گذشته در حدود ۴ درصد کاهش درآمد داشت.

قرمزی وضعیت

نرخ فروش اعلام‌شده از سوی این شرکت برای «چوب پوست کنده» حدود ۴ میلیون و ۷۷۰ هزارتومان به ازای هر مترمکعب به ثبت رسید.

همان‌طور که در نمودار فوق ملاحظه می‌کنید چفیبر برخلاف سال گذشته روند رو به رشد را در فصل بهار داشت؛ اما طی طی ۲ ماه ابتدایی در سال مال ۱۴۰۱ روند نزولی را پیش گرفته است.

مقدار فروش “چفبیر” در اردیبهشت سال ۱۴۰۱

طبق این گزارش، مقدار فروش ماهانه شرکت “چفیبر” در اردیبهشت ماه به یک هزار و ۴۲۳ مترمکعب رسیده که در مقایسه با ماه گذشته کاهش ۲۶ درصدی را تجربه کرده است. همچنین از ابتدای سال مالی تاکنون نیز ۳ هزار و ۳۳۸ مترمکعب از محصولات این شرکت فیبری در بازار داخل کشور به فروش رسیده است.

بررسی‌های گروه تحقیق بورس نیوز حاکی از آن بوده که بیشترین میزان فروش ماهانه “چفبیر” به بخش «چوب پوست کنده» و «چوب داخلی» به ترتیب با یک هزار و ۱۶۱ مترمکعب و ۲۵۸ مترمکعب اختصاص یافت.


Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا