جنگ

نبرد آمریکا و روسیه برای ارسال یا نرسیدن محموله‌های تسلیحاتی

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سی ان ان، یکی از مقامات دفاعی به سی ان ان گفت روسیه مسیرها را هدف قرار می‌دهد تا روند ارسال تسلیحات آمریکا و شرکایش به اوکراین را کاهش دهد.

به گفته این مقام آمریکایی، نیروهای روس به طور مکرر به اهداف متحرک مانند کاروان‌ها یا حمل و نقل ریلی حمله نکرده‌اند اما می‌توانند پل‌ها، جاده‌ها و ریل‌های مخصوص برای انتقال تسلیحات و تجهیزات را تخریب کنند.

به گفته این مقام حتی اگر روس‌ها در حمله به این مسرها موفق هم بشوند، به دلیل جریان زیاد از ارسال تسلیحات، آنها نمی‌توانند این روند را به طور کامل متوقف کنند.

تاکنون آمریکا و شرکایش نزدیک به 70 هزار سلاح ضد تانک و ضد زره مانند آر پی جی، NLAW، جاولین و … به اوکراین فرستاده‌اند.

همچنین 30 هزار موشک استینگر و 7 هزار پرتابگر مربوطه را به اوکراین داده‌اند.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک آمریکا اوایل این ماه به کمیته نیروهای مسلح سنا گفت حدود 60 هزار سلاح ضد تانک و 25 هزار سلاح ضدهوایی به اوکراین فرستاده‌اند.

همچنین آمریکا صدها میلیون دلار کمک نظامی دیگر را مصوب و مجاز کرده است.

آمریکا و ناتو ارزیابی کرده‌اند که نیروهای اوکراین از این سیستم برای کاهش سرعت تهاجم روسیه در برخی نقاط به خوبی استفاده کرده‌اند.

البته بخشی از این موفقیت ناشی از انطباق اوکراین با یک فرماندهی و کنترل غیر متمرکز است که به فرماندهان جوان اجازه می‌دهد تصمیمات مهم میدان جنگ را بدون مجوز از رده بالایی اتخاذ کنند.

از سوی دیگر اوکراین در این سالها خود را برای حمله روس به شرق کشورش آماده کرده بود، چرا که منطقه دونباس سالهاست شاهد درگیری منظم بین نیروهای اوکراین و نیروهای نیابتی روسیه بوده است.

اوکراینی‌ها در شرق انواع سنگر، کمین ضد زره و موارد دیگر را برای نبرد قریب الوقوع آماده کرده اما به گفته این مقام آمریکایی روسیه همچنان برتری در فناوری نظامی و قدرت نظامی خود را دارد و به جای گسترش قدرت خود در همه جای اوکراین، اکنون آن را در جنوب و شرق متمرکز کرده است.

5656

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.