دسته‌بندی نشده

رشد ۱۶ برابری کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال

بررسی‌ها نشان‌دهنده آن است که در سال میلادی گذشته، کمک‌های مالی که با استفاده از ارزهای دیجیتال پرداخت شدند، رشدی ۱۶ برابری نسبت به سال پیش از آن داشته‌اند. میانگین کمک‌های پرداختی با ارزهای دیجیتال ۱۰,۴۵۵ دلار بوده است، این مبلغ ۸۲ برابر میانگین کمک‌های نقدی است که تنها ۱۲۸ دلار ارزش داشته‌است.

به گزارش کوین تلگراف، در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) حمایت‌های مالی به وسیله ارزهای دیجیتال برابر با ۶۹.۶ میلیون دلار و در سال پیش‌از آن ۴.۲ میلیون دلار محاسبه شده بود. این امر رشدی ۱,۵۵۸ درصدی را نشان می‌دهد. میانگین این مبالغ اهدایی نیز با رشدی ۲۳۶ درصدی در یک‌سال اخیر از ۳,۱۰۹ دلار به ۱۰,۴۵۵ دلار رسیده است.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که میانگین هر کمک پرداختی با ارزهای دیجیتال، ۸۲ برابر میانگین کمک‌های نقدی است. میانگین کمک‌های پرداخت شده با ارزهای دیجیتال ۱۰,۴۵۵ دلار و میانگین کمک‌های پرداخت شده نقدی ۱۲۸ دلار تخمین زده می‌شود.

با بررسی بیشتر کمک‌های ماهانه، نکات جالب دیگری در مورد اهداکنندگان مشخص می‌شود. کمک‌های اهدایی با ارزهای دیجیتال در چهارماه پایانی سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) به بالاترین حد خود رسیده است. حجم مبالغ این کمک‌‌ها نیز با نزدیک‌تر شدن به پایان سال افزایش پیدا می‌کند. برای مثال حجم این کمک‌ها در ماه ژانویه (دی ۱۳۹۹) برابر با ۳۰۰,۰۰۰ دلار بوده است که این شاخص در ماه دسامبر (آذر ۱۴۰۰) به ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ رسیده است. ۴۱ درصد از کل کمک‌های انجام شده با ارزهای دیجیتال، در دو ماه پایانی سال انجام شده است.

رشد ۱۶ برابری کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال
درصد اهدای ارزهای دیجیتال در هر ماه

از جمله دلایل رشد کمک‌های پرداختی با ارزهای دیجیتال می‌توان به مواردی چون رشد قیمت‌ها و همچنین پذیرش بیش‌تر ارزهای دیجیتال در میان عموم مردم و سازمان‌ها طی یک‌سال گذشته، اشاره کرد. داده‌ها بیانگر آن هستند که بیش از ۱,۰۰۰ سازمان طی یک‌سال گذشته کمک‌های پرداختی با ارزهای دیجیتال را پذیرفته‌اند.

حجم ارزهای دیجیتال اهدا شده، هر سه ماه با افزایش مواجه می‌شد. این مقدار در سه ماهه ابتدایی سال در مجموع ۱.۶۹ میلیون دلار بود و در سه ماهه پایانی سال به ۴۳.۱ میلیون دلار افزایش یافت. برای پرداخت این کمک‌ها از ۷۰ ارز دیجیتال مختلف استفاده شده‌است؛ اما اکثر پرداخت‌ها با اتریوم صورت گرفته‌است و پس از آن بیت کوین و استیبل کوین USDC‌، به عنوان ابزار پرداخت مورد استفاده قرار گرفته‌اند، به طوری که ۸۵ درصد کمک‌کنندگان از این ۳ ارزدیجیتال برای پرداخت بهره‌ برده‌اند.

رشد ۱۶ برابری کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال
حجم مبالغ اهدایی به تفکیک ارزهای دیجیتال مورد استفاده

گزارش‌ها حاکی از آن است که استفاده از ارزهای دیجیتال در میان فعالان سیاسی، سیاست‌مداران و حتی دولت‌های در سایه نیز رو به گسترش است. در سال میلادی گذشته بیت کوین در اعتراضات هنگ‌کنگ نقش پررنگی داشت. دولت سایه میانمار که علیه دولت نظامی مستقر می‌جنگد نیز تتر را به عنوان ارز رسمی خود اعلام کرده است. با توجه به قابلیت بلاک چین در ایجاد ارزهای دیجیتال بدون مرز، استفاده از ارزهای دیجیتال به بهترین گزینه برای جمع‌آوری کمک‌های مالی تبدیل شده‌است.

همچنین بخوانید: صلیب سرخ ایتالیا برای مقابله با کرونا دریافت کمک با بیت کوین را پذیرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.