برجام

امام جمعه کرج: مسیر دولت به سمت خدمت به مردم و مستضعفان است

آیت الله« سید محمد مهدی حسینی همدانی» در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: رئیس جمهور  در سفر دیروز به البرز جلسات و دیدارهای زیادی با اقشار مختلف و مسوولان و طرح ها و مصوباتی داشتند که امیدواریم به زودی توسط دستگاه های  اجرایی بخشی از مشکلات استان که سال های زیادی است مواجه می باشد جبران شود.

وی  بیان داشت: نشست های رئیس جمهور در این سفر  فشرده بود ؛ برخی از پروژه ها را از نزدیک دیدند و دستوراتی نیز دادند، مسیر دولت در واقع مسیر خدمت به مردم و مستضعفان است که در این مسیر باید کمک کرد تا این راه طی شود.

وی ادامه داد: البته دست ها و عواملی شاید باشند که نمی خواهند نشان دهند که این دولت کارآمد و توانمند است که بعضی اوقات این شیطنت را دارند اما آن مسیر و روندی که از نزدیک دیده می شود مسیر اصلاح و درست کردن جایگاه هایی است که تخریب شده و از بین رفته است.

حسینی همدانی گفت: مقدمه سفر رئیس جمهور جلسات متعددی بود که استاندار با مسوولان اثر گذار در پروژه ها و طرح ها در تهران داشتند و اعتبارات  را پیش از این مشخص و به یک پرونده ای رسانده که این پرونده دیشب توسط رئیس جمهور در استان تصویب و برای اجرا می رود.

وی افزود: البته چون  عقب ماندگی ها زیاد است شاید اگر تمام این کارها انجام شود چیزی خیلی نشان داده نشود بنده به رئیس جمهور گفتم که در برخی از پروژه ها مانند پارک علم و فناوری استان چهارم کشور هستیم و اما در ردیف بودجه بیست و هشتم هستیم که البته این روند به سمت تسهیل، اصلاح و جبران گذشته است که در این مسیر همه باید تلاش کنیم تا این کمبودها جبران شود.

حسینی همدانی در ادامه به شهادت ۲ روحانی بزرگوار، جهادی و خدوم در صحن مقدس رضوی اشاره کرد و گفت: این اقدام مصداق همین پستی و پلیدی استکبار بوده و از سوی تمام انسان های آزاده محکوم است، دیدید که اهل سنت به هتک حرمت حریم رضوی و شهادت این ۲ روحانی واکنش نشان دادند که قابل جای  تقدیر و تشکر دارد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که هر چه وحدت در جامعه مسلمانان و در بلاد اسلامی بیشتر شود بی خوابی و کابوس آمریکا و اذناب آنها بیشتر می شود بر همین اساس تلاش می کنند تا با انواع اختلافات مانند اختلاف بین شیعه و سنی، ایرانی و افغانی تنش زایی کنند، این در حالی است که در جنگ تحمیلی هشت ساله بیش از سه هزار نفر از شهدای دفاع مقدس افغانستانی هستند.

حسینی همدانی گفت: در نیروهای فاطمیون عمده دفاع از کیان ایران و حرم  ، افغانستانی ها بودند که تعداد زیادی پیکرهای پاک شهدای این کشور در البرز به خاک سپرده شده اند.

وی ادامه داد: دشمنان اختلافات را شایعه و توسعه داده تا آن نفع خودشان را بگیرند به خصوص در ماه مبارک رمضان که اتحاد و وحدت مسلمانان در جهان اسلام بیشتر شده و به روز قدس نزدیک می شوند که این روز مظهر و نماد وحدت مسلمانان است این تحرکات را از خود نشان می دهند.

امام جمعه کرج تاکید کرد: ضرباتی که این روزها در سرزمین های اشغالی صهیونیست ها خوردند و شکست های مفتضحانه ای که داشتند نشان از پاشیده شدن و از بین رفتن نزدیک آنها است بر همین مبنا می خواهند که با حرمت شکنی حرم رضوی و با به شهادت رساندن ۲ روحانی که آرمان روحانیت از اول این بوده که در همین مسیر حرکت کند جبران مافات نمایند.

حسینی همدانی گفت: این در حالی است که روحانیت اصیل از همان روز اول کفن خود را پوشیده و در عرصه های مختلف حاضر بوده و در هیچ عرصه ای از  خدمت به مردم و دفاع از اسلام، قرآن و عترت شما نمی بینید که شهادت نصیب روحانی نشده و لحظه ای در دفاع از قرآن و اسلام کوتاهی ندارند.

وی تاکید کرد: حمایت مردم و دستگیری که در حرم صورت گرفت جای تقدیر و تشکر دارد و ما نیز باز هم تکرار می کنیم که تا آمریکا با ملت ایران دشمنی کرده و طرح های خباثت آلود برای به تسلیم کشیدن ملت ما بکشد تا تهدید، ارعاب و ترور مستقیم و نیابتی دارد پیام ملت ایران به آنها تنها مرگ بر آمریکا خواهد بود.

حسینی همدانی گفت: در واقع  آمریکا، صهیونیست ها و اذنابش در بن بست شدیدی در منطقه قرار گرفته اند، طرح هایشان با شکست مواجه شد و مفتضحانه محبور شدند که از منطقه خارج شوند و تلاش می کنند تا هر چه بیشتر وحدت امت اسلامی را به هم بریزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای اشاره کرد و گفت: در این روز تلاش ها و مرارت هایی که در طول سال ها دانشمندان  هسته ای ما برای رسیدن به این دانش و فناوری کشیدند و در این راه شهدای گرانقدری از جمله شهیدان شهریاری، احمدی روشن، رضایی روشن و فخری زاده و دیگر شهیدان را تقدیم کردند.

حسینی همدانی ادامه داد:  مساله برجام برای مردم ما درس های فراوانی داشت، بدعهدی و چهره واقعی دشمنان را شفاف تر کرد و در نتیجه مردم بی اعتماد تر نسبت به دشمنان شدند، یاد گرفتند که تنها راه دست یابی به اهداف بلند عدم انعطاف در مقابل دشمن و استفاده از توان داخلی و نهادینه کردن شعار ما می توانیم است.

وی افزود: این در حالی است که با عملیاتی کردن این شعار که دانشمندان کشور که هیچ کسی به آنها کمک نمی کرد و اجازه استفاده از پیشرفت های فناوری به آنها داده نمی شد اما هسته ای شد، در بحث سلول های بنیادین که دنیا به آن بی اعتنا بود کشور در این مسیر قدم برداشت و جزو هشت کشور دنیا در این بخش شد و حتی حیوان نیز تولید کرد.

خطیب جمعه کرج گفت: امروز موشک نقطه زن و ماهواره بر داریم، این در حالی است که تلاش می کنند تا ایران اسلامی  را به هر ترفندی که شده به خصوص از راه مسایل اقتصادی و تحریم عقب نگه داشته و زمین گیر کنند، بیش از ۴۰ سال است که مردم مقاومت کرده و از این به بعد نیز دشمن را بیشتر سرخورده و مایوس خواهند کرد.

حسینی همدانی ادامه داد: تمام دنیا به زودی خواهند دید که در گام دوم انقلاب نسل سوم و چهارم مصمم تر، پر توان تر و با تجربه ارزنده از گام  اول با سرعت و قوت بیشتری در علم و فناوری پیش خواهند رفت و کشور را به قله های بلند خواهند رساند در واقع بیستم فروردین روز قطع رابطه سیاسی با آمریکا در در سال ۵۹ است و اول خودشان اقدام به این کار کردند، این در حالی است که حضرت امام(ره) سیاست ارتباطی با دنیا را در همان زمان بیان کردند و همین سیاست را نیز مقام معظم رهبری امروز دارند.

وی افزود: در این بین راه حل همان است که رهبری فرمودند اینکه آمریکا دست از دشمنی بردارد و مقام معظم رهبری فرمودند” بنابراین بنده مسوولان آمریکایی را هدایت می کنم، اگر دنبال راه عاقلانه می گردند راه عاقلانه این است که سیاست خود را تصحیح کنند، عمل خود را تصحیح کنند و دست از دشمنی با ملت ایران بردارند”.

نماینده ولی فقیه در البرز با بیان اینکه اما دشمنان با این وجود نمی توانند دشمنی نکنند تصریح کرد: در واقع ذات آنها دشمنی، خون ریزی است و گاهی به صورت مستقیم وارد عمل می شوند که در این دوره متوجه شدند به این باور رسیدند که دیگر نمی توانند به صورت خیلی صریح اینگونه اعمال را انجام بدهند و وجه شان خراب تر از این چیزی که در دنیا هست می شود لذا نیابتی عمل می کنند گروه های جاهل، معاند، تکفیری و داعشی را ایجاد و تربیت و به آنها ماموریت خسارت و ترور می دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن سالروز شهادت شهید آوینی اشاره کرد و گفت: هنر و رسانه یکی از ابزارهای بسیار مهم و تاثیر گذار در انتقال ارزش ها و مبانی فکری انقلاب اسلامی به جامعه است در واقع هنرمند انقلابی رسالتی مهم بر عهده دارد و باید مبانی انقلاب مانند استکبار ستیزی، استقلال، عدالت طلبی و حمایت از مستضعفان را به خوبی شناخته و خود را متعهد به انتقال هنرمندانه این ارزش ها بداند.

حسینی همدانی گفت: هنرمند انقلابی در عین حال که خداشناس و موحد است و در تقویت توحید تلاش و تولید می کند، هرگز از مقابله با تفکر غیر الهی و ضد دینی غرب غافل نیست و با بصیرت و هوشیاری هنرمندانه حقیقت چهره استکبار جهانی را به جامعه نشان می دهد.

وی ادامه داد: شهید آوینی در واقع خودش را متعهد می دانست که با هنرش در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستاده و پرتوان این کار را کرد و این رسالت امروز هنرمندان ما است لذا شهید آوینی هم هنرمند انقلابی بود و هم هنرش انقلابی بود.

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود به محبت خانوادگی و به تعدد زوجات اشاره کرد و گفت: در این خصوص در قرآن به خوبی اشاره شده که باید عدالت اجرا شود اگر کسی قدرت اقتصادی ندارد نباید نسبت به چند  همسری اقدام کند.

حسینی همدانی افزود: مورد دیگر در بحث مهریه است اگر کسی مهریه همسرش را که مطالبه می کند به معنی ظلم است و این ظلم ضد قوانین الهی و از مصادیق رعایت نکردن عدالت است.

وی در ادامه به دهم رمضان سالروز وفاتت حضرت خدیجه کبری اشاره و بیان داشت: این مساله که بیان می شود اختلاف سنی ایشان با پیامبر زیاد بوده صحت ندارد و سن ایشان با پیامبر مطابقت داشته و در زندگی ۲۵ ساله شان به طول انجامید .

خطیب جمعه کرج افزود: اهل بیت عصمت و طهارت یکی از افتخارات خودشان را انتصاب به حضرت خدیجه می دانستند که به دلیل جایگاهی بود که ایشان داشتند البته خناثان و دشمنان اهل بیت این شخصیت نورانی و فداکارنسبت به پیامبر اکرم (ص) و اسلام را در کتب خود تخریب می کردند.

حسینی همدانی ادامه داد: یکی از کینه های اساسی که داشتند این بود که ایشان مادر همسر امیرالمومنین (ع) بود که به دلیل شدت بغض و کینه ای  بود که نسبت به حضرت علی(ع) داشتند البته منافقان همین بغض را نسبت به رسول خدا(ص) نیز داشتند و کینه خودشان را به جای اینکه به پیامبر نشان بدهند به حضرت خدیجه نشان می دادند.

نماینده ولی فقیه در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در نشست با قاریان قرآن اشاره کرد و گفت: توصیه رهبری این بود که مساجد پایگاه قرآنی شود نکته مهمی است، این کار را حدود ۱۴ سال قبل در تهران انجام دادیم و در مسجد این طرح قرآنی شروع شد و یک جریان قرآنی ایجاد شود زمانی که در سال ۹۳ به البرز آمدم در مصلا این کار را شروع کردم اما دوستان همکاری لازم را نداشتندو بنده هم که دیدم قرآن تضعیف می شود ادامه ندادم چرا که اصل این کار اهتمامی است که جامعه قرآنی استان و مردم باید داشته باشند لذا در سال ۱۴۰۱ شاهد این جهش در مساجد و محلات با برنامه ریزی خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.